Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články   

  Na Šumavě se zase demonstruje, tentokrát za zvolení Jiřího Mánka senátorem

   

   

  Obří kůrovci druhu Ips senotorus vyrazili na Šumavě s transparenty z lesů do ulic a demonstrují za zvolení Jiřího Mánka senátorem. Bojí se, že by bývalý ředitel Správy NP a CHKO Šumava a kůrovcobijec Jiří Mánek mohl zůstat na Šumavě, kde by jim mohl nadále škodit. Proto chtějí mít Jiřího Mánka co nejdál od Šumavy, nejlépe v Praze v Senátu, aby na Šumavě mohli mít šestiletý mejdan.

   

  Ips senatorus – nedávno identifikovaný druh obřího kůrovce s dlouhými tykadly a černými chlupy na nohou se šíří Šumavou. Právě na tyto dny připadá doba jejich rojení a inteligentní brouci tvoří nejlepší strategii, jak se co nejvíce rozšířit.

  „Zaznamenali jsme, že malé skupinky brouků začínají vytvářet strategii, jak se rozmnožit. Je již nepochybné, že se rozšíří také na Strakonicko a Písecko. Síla jejich množení ale záleží na tom, zda proti nim někdo bude zasahovat. Sami brouci nyní vyhodnotili situaci a zjistili, že nejlépe se jim na Šumavě bude dařit, když jejich nepřítel Jiří Mánek bude od Šumavy co nejdále. Začali proto demonstrovat za jeho zvolení do Senátu,“ říká odborný entomolog Doc. Evžen Krovka.

   

  Kůrovcům se nyní na Šumavě daří dobře, nikdo proti nim nezasahuje a mohou se nerušeně množit a dál hodovat v šumavských lesích. Na Šumavě kůrovcům začíná mejdan, který jim v minulých letech kazil Jiří Mánek, předchozí ředitel Správy NP a CHKO Šumava. Ten s těmito lesními škůdci zatočil. Za jeho ředitelování lesníci na Šumavě zastavili kůrovcovou kalamitu, které v šumavských lesích padly za oběť miliony stromů. Na Šumavě od brouků nastal klid, kůrovci se přestali množit.

   

  Teď ale kůrovci opět nabírají kůrovci na síle a v šumavských lesích se dokonce objevil nový obří druh. Měl jsem možnost se s obřími kůrovci v lese setkat a nebylo to nic příjemného. Byli agresivní a vyháněli mě z lesa i ze Šumavy pryč. Naopak, když mě brouci doprovodili do Prahy do Senátu (viz přiložené fotografie), byli spokojení a krotcí,“ uvádí Jiří Mánek.

   

   

   

  Kůrovci se bojí jeho návratu na Šumavu. Proto se rozhodli s transparenty v rukou prosit voliče na Vimpersku, Strakonicku a Písecku ať zvolí nenáviděného kůrovcobijce Jiřího Mánka říjnových volbách do senátu do Prahy. Daleko od jejich lesa, daleko od Šumavy. Kůrovci chtějí mít na Šumavě od Mánka klid pro své bezbřehé rozmnožování a bujarou hostinu na šumavských smrcích.

  „Je jasné, že čím dále bude Mánek pracovat od Šumavy, tím více se kůrovci budou cítit v bezpečí a pohodě,“ říká Václav Vostradovský, starosta Kvildy, který se s brouky již také osobně setkal.

  Podle našich předpokladů a vědeckých poznatků o chování tohoto druhu hmyzu, budou obří brouci možná již během srpna, ale určitě v září vyrážet do ulic obcí a městeček na Šumavě, aby prosili v zájmu zachování svého bujarého života obyvatele, aby v říjnu volili Jiřího Mánka do Senátu,“ predikuje Evžen Krovka, že jižní Čechy čeká nová broučí kalamita.

   

   

  Obří brouky již se opakovaně podařilo turistům vyfotit nebo natočit na kameru. Na facebooku Jiří Mánek do senátu, ale i na dalších facebookových stránkách se již objevují i snímky z demonstrací.

   

  Přiložené fotky: skupinka demonstrujících brouků Ips senatorus vyfocená náhodným turistou v lese na Horské Kvildě. A jiným turistou na cestě z lesa mezi Kvildou a Filipovou Hutí.

   

    

   

   

  Ve Čkyni dne 13.8.2014  

  Mgr. Pavel Pechoušek,MBA - manažer a tiskový mluvčí kampaně                                                                                                       

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #16 Ilona 2014-08-14 11:09
  Bydlím od narození na Šumavě i když na prachatické části,takže k ní mám určitě blíž nežli bývalý obyvatel Kladna.
  Toto je střet dvou názorů na p.Mánka a p.Hubeného.Prot o stručně :
  panové Mánku,Pechoušku ,Votavo a Vám podobní
  p. Mánek byl odvolán ministrem tj svým nadřízeným ,nevím proč se trefujete do p.Hubeného.
  Přešlapy a prohrané soudy parku jdou též za p.Mánkem
  nikdo z odvolaných ředitelů nekopal kolem sebe jako p.Mánek a jeho nochsledi a to tu byli jiní borci.
  ohledně kampaně do senátu než ubohost
  současný senátor prof Krejča je úplně jiná kapacita
  volební obvod je Písek,Strakonic e,pouze část Prachaticka-Vim persko tj,jen malý úsek celé Šumavy, proto kampaň postavená na kůrovci je směšná.Velké průmyslové oblasti Strakonic a Písku mu nic neříkají a taky o nich nic neví.
  Podle tisku to vypadá ,že bude dokonce žalován ,vždyť on je odpovědný za zbytečně vyhozené peníze za akce nemající nic společného s ochranou přírody dle platného zákona,to se slučuje s kandidaturou?
  Nakonec politika --p.Hubený je nestraník za 21 let působení bez škraloupu
  jako odborník hodnocený i v sousedním Bavorském parku,
  p.Mánek dosazený straník /dvakrát vyhozený z parku/ za ODS ,včele akce "park volí Zemana" v rozporu s názory ODS,které se zřekl dle tisku neplacením příspěvků. Nakonec opět poslušný člen ODS a jejich kandidát na senátora.Výborn ý morální profil, ale ODS asi jiného už nemá.
  Jak někdo už napsal- nic nedělat,koryto a funkce.

  Toto je také pohled na p.Mánka na rozdíl od Písku však bydlím na Šumavě.
  Citovat
   
   
  #15 Antonín Smola 2014-08-14 09:40
  I když nejsem voličem tohoto volebního obvodu tak se zájmem sleduji předvolební kampaň Jiřího Mánka a jeho volebního štábu, a porovnávám s kampaní minulou kdy za náš obvod vyhrál kandidaturu Jirsa, o ostatních kandidátech se ani nebudu zmiňovat , párky, pivo a guláš není, je jen po sobě zanechaná vizitka své práce, a to je snad největší profilová známka a do plusu, (jeho příznivci) nebo do mínusu /ti co jim Manek jako ředitel šlapnul na kuří oko, Mini tendry, akce Modrý sloup, a různé přiživování na parkových penězích a různé kvazi-eko-hnutí /.Někdo kandiduje se špínou v ruce, někdo se stranickými argumenty a někdo způsobem krapet neobvyklým, se svými pracovními výsledky ,je už opravdu potom na voliči zda kandidát dostane hlas nebo ne, proto s úsměvem vítám takové blikance na člověka , který chce dělat svoji práci a dobře a bohužel si nenechá radit od rektálních Alpinistů, kterýžto v našich končinách je něurekom :-)
  Citovat
   
   
  #14 Votava 2014-08-14 09:27
  Všichni,kteří zatím sem psali své komentáře jsou závistivci,kteř í by rádi třeba také kandidovali na nějakou veřejnou funkci,ale vzhledem k jejich mentální zaostalosti na to nemají.
  Citovat
   
   
  #13 Roman 2014-08-14 09:21
  S kůrovcem je to výborný nápad! Držím panu Mánkovi palce! Byl to člověk, který Šumavě uměl pomoci. Teď má obrovskou možnost dostat se do Senátu. Celá Šumava mu držíme palce!
  Citovat
   
   
  #12 Votava 2014-08-14 09:20
  Vážení.Nevím proč všichni pomlouváte a útočíte na pana Mánka.Byl to jediní ředitel NP Šumava,který dokázal,jak se má park zpravovat.Uděla l mnoho záslužné práce a pokud byl vyhozen,bylo to pouze proto,že v Praze začala vládnout jiná politická garnitůra.Nebyl o to pro jeho neodbornost.Pro tože zde z vašich příspěvků čiší jen závist,je jasné,že vy jej volit nebudete.Já za svoji osobu mohu říci,že neznám vhodnějšího kandidáta na senátora,než je pan Mánek.Proto jej budu volit.
  Citovat
   
   
  #11 míra 2014-08-14 07:55
  Pana Mánka můžou volit tak akorát kůrovci
  Citovat
   
   
  #10 vimperák 2014-08-14 00:05
  Líbí se mi,že pan Pechoušek uvádí titul MBA,který vystudoval za peníze NPŠ.
  Citovat
   
   
  #9 Vladimír 2014-08-14 00:02
  Já bych tedy panu Mánkovi doporučil stáhnout kandidaturu do Senátu to by byla strategie pane Pechoušku.
  Citovat
   
   
  #8 Marie 2014-08-13 20:44
  Skutečně nádherná ukázka kvality kandidáta na senátora.Bez jeho schválení jistě jeho vedoucí volební kampaně nemohl něco podobného napsat.
  Prosím o uveřejnění v celém volebním obvodu ať všichni vidí kdo a jaké úrovně chce za odepsanou ODS kandidovat.
  Citovat
   
   
  #7 jano 2014-08-13 19:41
  Cituji dvořák:
  To je ale ubohost,zbývá jen dodat ,že autor p.Pechoušek je bývalý mluvčí NP Šumava který musel park opustit spolu s p.Mánkem.Pokud se p.Mánek nedostane do senátu /doufám ,že ne/tak nemá p.Pechoušek co dělat ,zvláště po takto uboze rozjeté kampani.Vždyť i toto představení je vizitka uvedeného kandidáta do senátu.Doufám ,že v převleku kůrovců nebyli spříznění starostové.

  v převlecích jsou děti ski šumava a vlastní pana Mánka?
  Citovat