Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články  Otevřená radnice je důležitá pro partnerství s občany

   

  Naši zastupitelé chtějí být partnery a pracovat pro lidi. Partnerství není o nadřízených a podřízených.

   

  Je potřeba především podpořit občany v jejich osobní angažovanosti a občanská sdružení a spolky v jejich aktivitách. Vnímat je jako důležité partnery radnice a v případě potřeby jim nabídnout pomoc v podobě právního poradenství či mediální prezentace. Jsou-li radnice a občané vnímáni jako protivníci, je to uměle vyvolaná situace. Důležitými předpoklady k řešení této situace jsou elementární důvěra, schopnost spolupráce a otevřená komunikace.

   

  Ať se nám osobně líbí či nelíbí cokoli, vždy je možné překročit emoce a v zájmu společnosti se dohodnout. To, co jako jednotlivci vložíme do práce pro společnost, se nám stejně vždy vrátí, protože i my jsme součástí společnosti. To je jednoduchá pravda, kterou je potřeba si připomenout.

   

  Důležitý pro nás není okamžitý úspěch, ale dlouhodobá perspektiva. Budeme se snažit získat co nejvyšší počet zastupitelů, abychom mohli dobře prosazovat náš program. Naši zastupitelé budou ctít etický kodex a budou pravidelně pořádat formální i neformální setkání a diskuse s občany nad současnými i potencionálními budoucími problémy. Chceme být partnery občanů žijících ve Vimperku, nikoliv lidé schovaní v kancelářích, kteří jsou vidět jednou za měsíc na jednání zastupitelstva.

   

   

   

   

  Martin Valenta

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #4 svoboda 2014-09-07 17:39
  Nebo jste p.Vácha změnil názory z prava doleva na 3 místo kandidátky CSSD ?
  Citovat
   
   
  #3 Vladimír Vácha 2014-09-03 18:45
  Pro pana Svobodu - nesnažil,skuteč ně jsem ho založil.Nebyl jsem nucen odejít,odešel jsem sám.
  Citovat
   
   
  #2 Svoboda 2014-09-03 14:01
  Mohu se zeptat,jste stejný pán co se snažil zakládat ANO na okrese Prachatice a byl nucen odejít? Děkuji
  Citovat
   
   
  #1 Vladimír Vácha 2014-09-03 08:55
  Jsem překvapen vyjádřením lídra hnutí ANO v komunálních volbách.Je těžké najít v tomto článku nějakou myšlenku vycházející ze skutečné situace na radnici.Je možné mít k práci radnice výhrady,ale osobně si myslím,že není popsána objektivně.Auto r zřejmě nepochopil rozdíl mezi úřadníkem,který má svou práci v kanceláři a pracovníkem zvoleným ve volbách.A mohu z vlastní zkušenosti říci,že sjednat si schůzku se starostou,nebo místostarostkou není jednoduché,prot ože,jsou velmi často mimo svou kancelář.Angažo vanost občanů by mimo radnici měly podporovat právě strany a hnutí a angažovanosti ANO ve Vimperku jsem si nevšiml.O kompetentnosti autora svědčí i to,že neví,jak často zasedá zastupitelstvo.
  Citovat