Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články  Moje ohlédnutí

   

  Před čtyřmi lety jsem poprvé kandidoval v komunálních volbách a skončil na prvním „nepostupovém“ místě do zastupitelstva ve Vimperku.Tehdy jsem si uvědomil,že pro úspěch ve volbách nestačí být úspěšný ve svém zaměstnání, mimo Vimperk,ale je potřeba něco dělat pro město,kde žiji.Začal jsem pracovat v kontrolním výboru města,veřejně se angažoval,navštěvoval a přispíval jsem k jednání zastupitelstva.Utekly čtyři roky a je čas se ohlédnout.


  Zastupitelstvo je vrcholným orgánem města a je velmi prospěšné,pokud o to máte zájem,sledovat jeho práci a přispívat svými názory a připomínkami.Jedině tak snad běžný občan může poznat,vedle styku s úředníky,jak město funguje.Již na prvním zastupitelstvu mě překvapilo rozsazení zastupitelů.Na jedné straně koalice a na druhé opozice,proti sobě.Proti sobě,už tahle zdánlivě nevýznamná věc snad předznamenává,že se nebude spolupracovat,ale bojovat,což se potvrdilo.Skutečně nevím,proč by zastupitelé nemohli sedět jakkoli,podle svého uvážení s tím,že se při významných věcech,pokud to bude potřeba mohou jednotlivé kluby poradit.Přece jde o město,tady se nedělá „vysoká“ politika.Při řadě jednání zastupitelstva jsem přemýšlel o tom,proč jsou tak zvláštní.Volbami by přece měl skončit předvolební boj a měla by začít práce.Tím nemohu říci,že tikou v různých médiích.Bohužel na tato setkání nechodí ani moc zastupitelů a přece především oni by měli naslouchat občanům. 
  Věřím ve velkou moc médií a snažil jsem se publikovat některé zajímavé věci a své názory především na serveru Vimperk.eu,protože je aktuální a nejčtenější.

   

  Čtyři roky bojuji za řešení dopravní situace v Pivovarské a snad příští rok se podaří vybudovat chodník k Nemocnici.Mohu zde poděkovat za spolupráci vedení radnice,opačně se k této věci stavěl odbor dopravy.
  Práce v kontrolním výboru města byla zajímavá,ale mohla být efektivnější.
  Hodně jsem se angažoval v otázce bezpečnosti ve městě,zvláště poté,co byla napadena moje dcera.Věnoval jsem se dost této problematice i když dnes si dělají zásluhy mnozí další.Skutečně jsem studoval dostupné prameny a zkušenosti,zpracoval jsem materiál,který mohl sloužit ke krokům je situaci ve městě řešit a předal ho radnici.Bohužel nebyl zájem a nikdy jsem nebyl přizván,když se tato problematika řešila.Byly vytrženy některé části,ale možná také protoprotože se problematika neřešila koncepčně to nefunguje a je to dodnes terčem kritiky občanů.
  Sám,ve spolupráci s Úřadem práce a Národním parkem jsem se snažil uskutečnit svou myšlenku využít nezaměstnaných pro výsadbu stromků na Šumavě.Neskutečná byrokracie a pád vlády a parlamentu tuto práci přerušil.

   


  Ještě v době,kdy se nikomu ani nesnilo o dalším vývoji a úspěších jsem založil v okrese hnutí ANO.Získal jsem spolupracovníky ve Volarech,Netolicích,Strunkovicích n.Bl,ve Vimperku.Hlásali jsme,že budeme dělat politiku jinak než ostatní.Bohužel vývoj v okrese a kraji vedl k tomu,že jsem sám odstoupil z pozice okresního manažera s tím,že se chci věnovat vzniku samostatné organizace ve Vimperku,ale další vývoj,politikaření,mě přiměl k tomu před rokem z Hnutí vystoupit.
  To nic nemění na tom,že cítím závazek dál pracovat pro město,ve kterém žiji a přijal jsem nabídku jako nestraník kandidovat za ČSSD v komunálních volbách.Především proto,že levicové myšlenky mi jsou blízké a oslovila mě práce lídra této strany Petra Bednarčíka jak v zastupitelstvu,tak v kontrolním výboru,který vedl.Poznal jsem za tu dobu řadu lidí,kteří chtějí stejně jako já přispět k dobrém a klidnému životu ve Vimperku a řada lidí poznala mě z mé práce.Věřím,že voliči mohou moji práci ocenit tím,že mě budou volit.Přesto,že nezaplavujeme veřejnost sliby,reklamami a plakáty,ale nabízíme svoji práci.

   

   

   Vladimír Vácha

  nestraník,kandidát za ČSSD

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #3 Martin Novotný 2014-10-03 00:17
  Pane Martane, to jste si spletl stranu :roll: Jedna taková, možná i dvě když o tom tak přemýšlím tady jsou, kde ty prospěcháři našli útočiště. Bez města by nebyli schopeni podnikat a udržet svá impéria. Ve vašich příspěvcích jsem si všiml, že jednomu z nich rád lezete do zadních partií a tak pokud by vás zajímalo kdo to je, stači se příště až polezete ven na něho podivat zepředu.
  Víte pokud prospěcháři, stačí říct kdo a přesně proč a pokud jsem si všiml, tak pan Straka tady nikoho neudává, to jen ti co z něj mají strach ho tímto rádi špiní. Mají strach, že by jejich podvůdky mohly vyplavat na povrch. Proto tak oni křičí a pomluvají slušného člověka. :P Vždyt´ jsme si všichni všimli kampaně jedné strany, která na všechny kydá špínu. Pročpak asi? Aby nebylo vidět velkých problému s lhaním a podvody jaké mají. A za ty se pane Martan stavíte. Myslel jsem si o vás něco lepšího.
  Citovat
   
   
  #2 milan straka 2014-10-03 00:10
  Pane Martane,
  není to poprvé, kdy odsuzující až hanlivé výroky ve vašich komentářích zaštitujete svým názorem nebo přesvědčením, aniž byste pro to předložil jediný důkaz. Pokud jste skutečným odborným poradcem a to v jakémkoliv oboru, musíte vědět, co z takového jednání pro Vás vyplývá. Buď svá slova dokázat, nebo se omluvit anebo zalézt a mlčet, protože Vaše názory nikdo nebude brát vážně. V případě Vašeho posledního komentáře máte na výběr pouze z posledních dvou možností.
  Citovat
   
   
  #1 Stanislav Martan 2014-10-01 19:44
  Velice oceňuji,že jste
  z tohoto"hnutí" vystoupil. Zajímal by mě Váš názor na nové kandidáty z hnutí Ano v současných volbách ve Vimperku a zejména na p.Straku,který udával všechny konkurenty.Není mi známo, kdo byl dříve v tomto hnutí. Jsem přesvědčen,že nyní jsou tam jen prospěcháři.
  Citovat