Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články  Vimperk –  město zaslíbené? Jak pro koho.

   

  Tak nám ve Vimperku vzniká další bar. Pod záštitou města a s podporou z eurodotací – tedy  i z vašich peněz. Připojí se k 35 otevřeným barům, hospodám a restauracím a k plně vybavené ale zavřené restauraci a baru v hotelu Anna. Maskován je jako součást sportovně- rekreačního zařízení budovaného podnikatelem Zdeňkem Kutilem v bývalé sodovkárně hotelu Zlatá hvězda za účelem rozvoje cestovního ruchu. Rozpočet projektu celkem je 16.465.753,- Kč, z toho příspěvek z fondů EU činí 5.414.145 Kč. Do fondů ale přispívá i ČR. Naše příspěvky se na doposud obdržených platbách podílejí zhruba polovinou – u baru-bowlingu tedy činí cca 2,7 mil. Kč. Regionální rada ROP Jihozápad na projekt přidala dalších 955.437,- Kč. Z peněz daňových poplatníků ČR, tedy z našich kapes, tak na bar-bowling jde cca 3,7 mil. Kč. I každý občan Vimperku tedy finančně přispívá jednomu z našich sousedů, aby mohl nekale konkurovat ostatním. Víte o tom?

   

  Nedaly by se ty peníze použít na důležitější věci pro vimperské občany? Na komunikace, digitalizaci kina, školy, sportoviště …..

   

  Získání dotace umožnilo město tím, že se stalo partnerem projektu. Jeho zaměstnanci pomáhali i s vyplněním žádosti, kde je uváděno, že obdobné zařízení ve městě chybí a neuskutečnění projektu by vedlo k odlivu návštěvníků i za hranice ČR. Přitom obdobné zařízení sice menší ale jinak umožňující stejné využití ve městě už je dokonce ve stejné ulici. Další zařízení jsou ve Volarech, Kašperských horách, Zadově, Volyni, Prachaticích. Myslíte si, že to bylo do žádosti napsáno úmyslně, nebo je to jen chyba úředníka, který nezná poměry ve Vimperku a okolí. Co se bude z eurodotocí příště ve Vimperku dělat? Taxislužba, fitness, tenisové kurty...? Protože to tu není? Jak je toto možné?

   

  Naprosto zarážející je i postup ROP Jihozápad, který dotaci přidělil, přestože byl informován, že podnikatel Zdeněk Kutil a jeho společnost GSI Invest v letech 2003 až 2012 neplatili žádné poplatky z televizních přijímačů, tedy ani z 19 televizí, které byly součástí předchozího dotovaného projektu a jako takové musely být v daném období po 3 roky provozovány. Škoda tím vzniklá zřejmě přesahuje 800 tis. Kč. Přitom jen na dotacích z ROP Jihozápad podnikatel Zdeněk Kutil zatím získal celkem  19.121.508,- Kč a je mu líto platit 135 Kč měsíčně za každou televizi……
  Co na to občan, který ze svého několikatisícového příjmu televizi řádně platí a kterému byly i kvůli obdobně „šetrným“ lidem televizní poplatky zvýšeny?   

   

  Další podrobnosti zde

   

   

   

  Milan STRAKA

  www.facebook.com 

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #24 milan straka 2014-10-10 10:19
  Dobrý den pane Presle.Vskutku jste o mně netvrdil, že jsem někdy mluvil o nelegálnosti dotací. Sám jsem si to uvědomil po odeslání příspěvku a omlouvám se Vám za to. Další přesná citace jednoho z mých výroku je, že „dotace křiví trh i charaktery“.
  Špatné je, že ve městě, kde je neobyčejně vysoký počet hospod a barů a kde značná část občanů a zastupitelů brojí proti hernám s poukazováním, že závislost lidí na hrách a hracích automatech ničí rodiny a lidské osudy, je z veřejných peněz podpořen vznik dalšího baru a nebezpečnost závislost lidí na alkoholu nikoho nevzrušuje. Navíc, protože žadateli a jeho podporovatelům je jasné, že normálně by taková věc nemohla projít, je věc zakamuflována do projektu vzniku bowlingu pro profesionální hráče. Peníze jsou tak čerpány na jiný účel, než na jaký je dotace vypsána. A město Vimperk je tomu partnerem a jeho vedoucí úředník je odborným garantem.
  Můj názor na herní automaty je známý. Avšak nemohu a ani nechci nikomu říkat, v čem má podnikat. Vím, že až fanatické úsilí o dosažení vznešených cílů může způsobit velké škody. Proto je jedním z mých oblíbených úsloví „ pozor, to oč usiluješ, nastane“.
  Co se týče bowlingu pana Vítovce, hned při jeho instalaci mi bylo řečeno, že splňuje technické podmínky pro pořádání regulérních závodů.
  Nebudu se ani ptát, jak se má podání dostala do rukou pana Kutila. Jsme ve Vimperku. Nevadí mi to, stojím si za nimi. Týkala se plnění technických požadavků a dodržování platných předpisů. To, že jihočeské správní orgány mají občas jiný názor, než autor příslušné normy, nebo to, že parkoviště u hotelu Zlatá hvězda se v období kontrolních měření změní z hotelového na veřejné, aby nešlo rozlišit jednotlivé složky hluku a naměřené hodnoty tak bylo možné prohlásit za vyhovující, nemohu ovlivnit. Skutečnost je ale známa čím dál tím více lidem a udržování stavu začíná být neúnosné.
  Citovat
   
   
  #23 Hana Zbořilová 2014-10-09 21:51
  Zdravím Všechny voliče.Již delší dobu sleduji dění okolo blížících se voleb.Jak je možné, že každému vadí a každý chce bojovat proti nepřizpůsobivým , kteří čerpají sociální dávky na úkor nás všech co chodíme poctivě do práce a odvádíme daně. A jak je možné, že nikomu nevadí podvodné čerpání dotací naším milým sousedem, když mi všichni nakonec dotace zaplatíme z našich daní. Vysvětlete mi někdo, jaký je v tom rozdíl. Jen jeden rozdíl v tom je, romská rodina to čerpá postupně, tato rodina to čerpá najednou.
  Citovat
   
   
  #22 Presl Tomáš 2014-10-09 14:44
  Pane Straka, napsal jsem legální součásti podnikání a to jsou. Netvrdím, že jste někdy mluvil o jejich nelegálnosti.Pr osím přečtěte jsi znovu můj příspěvek. Já Váš četl, mluvíte o vzniku dalšího baru, a Váš text osobně chápu jako, že to je špatně.. Nepletu se? Protože, převážná část stranických kolegů z ANO ve Vimperku podniká či je zaměstnaná v oboru pohostinství a zábavy přijde to divné.. Ohledně výherních automatů v našem městě, jaký je názor strany ANO? Pravděpodobně, tedy jejich podpora a v případě Vašeho volebního úspěchu zrušení součastné vyhlášky města o jejich zákazu. Protože, jinak nechápu jejich instalaci i přes vyhlášku města. Nebo kolegové neví, co jim kdo do podniků dává? Nebo jen snaha tedy vydělat, dokud to projde? Že hazard není to ideální s tím jistě budete souhlasit. Ohledně bowlingu pana Kutila, je pravdou, že Vaše zařízení nesplňuje standarty pro profesionální využívání? Pan Kutil tyto standarty splňuje. Nemůže tedy za vaším článkem být snaha poškodit konkurenci? A poslední otázka, osobně jsem pročítal více než sto oznámení (udání) všeho druhu zasahující jeho podnikání podepsané Vašim jménem opět na pana Kutila, nepřijde Vám to až příliš? Zvláště když u každé bylo vyjádření vyšetřujícího orgánu,že nepochybil.. Hezký den.
  Citovat
   
   
  #21 Jiří Vávra ml. 2014-10-09 00:38
  Milý Zdenku, u nás v rodině jsou tři Jirkové a dvě Věry, kteří nosí příjmení Vávra. Nespojujte s tím pana Jana. Pěkný den.
  Citovat
   
   
  #20 milan straka 2014-10-08 23:03
  Pane Presle, přiřadil jste se k těm, co mi vkládají do úst věty, které jsem nikdy neřekl. Nikdy jsem neříkal, že dotace jsou nelegální. Říkal jsem, že křiví trh. Pokud jsem někdy některou napadal, tak jen pokud tam byl nějaký podvod – nejčastěji se peníze ve skutečnosti čerpali pro něco jiného, něž co bylo uváděno, nebo to bylo předražené,aby na tom mohl někdo vydělat. U pana Babiše jsem nikdy nic takového nepostřehl.
  Kvízomaty byly u některých členů našeho ANO instalovány na základě nájmu část jejich prostor speciálními firmami ještě v době, kdy na kvízomaty nebyl ustálen právní náhled. Jejich další osud bude řešen individuálně právními dohodami jejich provozovatelů s městem.
  Prostory našich členů jsou řádně zkolaudovány – takže pronájmu asi nic nebrání.
  Citovat
   
   
  #19 Presl Tomáš 2014-10-08 14:16
  Pane Strako, dotace jsou legální součástí podnikání v celé evropě, nesnažte se prosím lidi blbnout.Pokud je nevyčerpá Vimperk skončí jinde. Zadejte si do vyhledávače hesla -Babiš,dotace,A grofert. Váš šef z hnutí ANO je čerpá celé roky na svoji soukromou firmu v miliardách ročně - to je poctivé? Nebabaví mě poslouchat jak si stěžujete na jiné a přitom se nepodíváte do vlastních řad! Co nelegální kvízomaty členů Vimperského hnutí ANO?
  Citovat
   
   
  #18 milan straka 2014-10-07 22:09
  Zdravím pane Jano Vávro. Vím, že nejste příbuzný paní Věry Vávrové. Váš komentář mne překvapil. Místo jablek, hrušek a třešní byste měl uvádět konkrétní věci. Takhle je to svým způsobem zoufalý výkřik člověka, který se vidí být nad stávajícím politickým děním ve Vimperku jako celku. Je laciné se takhle vyjadřovat.
  Nelze srovnávat obchody placené zcela ze soukromých peněz s bowlingem placeným částečně z veřejných peněz.
  Nemám nic proti tomu, když úředník pomůže vyplnit žádost. Nesmí se ale přitom podílet na podvodu – obzvlášť, když je to vedoucí odboru.

  Zdravím také pana Miloše Sichingera.
  Nejedná se o 3 subjekty, ale o duo Paštika Kutil, jejichž způsoby jednání jsou už ve Vimperku profláknuté a ode mne tak odlišné, že to ani nelze srovnávat, a mne a další „nezapojené“. Vaše představa o vyříkání si to z očí do očí je naivní. Nestojí o to. Vylezlo by na povrch moc jejich dalších špín.
  Citovat
   
   
  #17 Sichinger Miloš 2014-10-07 21:33
  proč? jak je jasné o koho jde p.Straka a p.Kutil a p.Paštika. Každý se snaží aby firma prosperovala a udělal VIMPERK hezčí. Tak nechte keců a psaní a starejte se sami o to aby se z VIMPERKA nestala větší vesnička ;-)
  pokud máte problém tak si to řekněte z očí do očí otevřeně. dokážete to ?
  Citovat
   
   
  #16 Zdenek 2014-10-07 14:27
  pane Vávro,píšete dobře o tom jak VPK pomáhá, vtip je však v tom jak a hlavně komu.Pomoc Vám je za současné konstalaci na radnici /matka v radě/ jaksi samozřejmá. Ale co ty další kteří se tam cítí jako obtížisti ,protože tam nejde normálně vyřídit takřka nic.
  Občané volte podle mne však nové lidi,ty co tam už byli nám přece už ukázali kam Vpk dovedli.
  Citovat
   
   
  #15 Jan Vávra 2014-10-06 14:53
  Sčítají se tu jablka a hrušky, odečítají se třešně, každý kandidát do zastupitelstva dělá ramena, jak tomu všemu rozumí, ohání se argumenty, leckdy účelovými, a jen balamutí neznalé voliče.
  Nikomu nevadí 43 restaurací, hospod a barů po Vimperku, proč by vadilo, člověk má kam zajít a je na majitelích, jak se vyrovnají s konkurencí.
  Nikomu nevadí, že tu stojí 3 supermarkety a COOP. Je na nich jak nalákají zákazníky.
  Mne jako občanovi nevadí otevření dalšího Bowlingu. Klidně ať jich tu je pět, bude na nich, jak se uživí. Třeba zlevní.
  Už vidím tu rivalitu, zakládají se bowlingová družstva a jednou za měsíc se bude konat derby mezi horňáky a dolňáky. Proč ne?
  A to že úředníci na radnici pomohli s vyplněním žádosti? To spíše zaslouží pochvalu. Nedávno jsem i já o něco žádal a bylo mne pomoženo, protože jsem se ve spleti zbytečných kolonek ztrácel. K tomu by snad úředníci měli být. :D
  Citovat