Luděk Šeller mistrem Švýcarska, dařilo se i dalším lyžařům

Výbornými výkony se prezentovali závodníci Ski klubu Šumava uplynulý víkend na mistrovství Švýcarska.

Studenti sportovního gymnázia ve Vimperku se představili ve výborné formě. Na závodech zářil svými výkony zejména Luděk Šeller, který dokázal ve třech závodech vystoupit třikrát na stupně vítězů. Hned na úvod v klasickém sprintu skončil po dramatickém finiši na druhém místě. Druhý závod na 15km klasickou technikou s hromadným startem dokázal vyhrát a získal si respekt švýcarských závodníků. Třetí závodní den byla na programu štafeta, kdy se jely dva úseky klasicky a jeden volnou technikou. Ve spojené kategorii s juniory U20 se naši borci dokázali opět skvěle prosadit, když první úsek výborně rozjel Filip Kobr a předával druhému Luďku Šellerovi na třetím místě. Ten odpojil konkurenci a s velkým náskokem předával na druhém místě Petru Pilzovi (Ski Jablonec), který pozici uhájil.

Dobře se v individuálních závodech vedlo i Filipu Kobrovi, který na 15km klasicky obsadil solidní 5.místo, stejně jako Andrea Klementová. Ve sprintu byla Veronika Hudečková pátá a Andrea Klementová šestá. Štafeta šumavských děvčat dojela v ženách na 5.místě. Výsledky v zahraničí jsou dobrou motivací do další tvrdé tréninkové práce. Celkově jsme ve Švýcarsku udělali velice dobré jméno nejen šumavskému, ale i celému českému běžeckému lyžování.

připravil: Petr Steinbach, Ski klub Šumava