Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Jaký byl a jaký bude?


  "My se ptáme a vy odpovídáte" - běžná praxe, kterou není třeba více komentovat. Budeme pokračovat i letos - budeme se ptát a ptát a chtít odpovědi na nejrůznější problémy, oblasti, aktuální témata.

  Začneme ale trochu odlehčeně - několika z vás jsme položili otázky týkající se starého a nového roku. Ke cti oslovených je třeba říci, že odpovědělo 98 % z nich a tak, abychom čtenáře nezahltili, jejich odpovědi rozdělíme do několika dílů. 

  Na co jsme byli zvědaví?

  Jaký pro vás byl rok 2013? Co očekáváte od letošního roku? Jaké splněné přání by vám udělalo největší radost? Dali jste si nějaké novoroční předsevzetí? Jestli ano -  jaké a daří se vám  je beze zbytku plnit?

   

  DNES ODPOVÍDAJÍ: Vladimír Vácha, Bc. Pavel Vališ a Peter Macorlík

   

   

  Vladimír VÁCHA

  Jaký pro vás byl rok 2013?

  Když se vrátím k roku 2013, byl pro mě pohodový a splnil mé očekávání. Moje dcera je úspěšná ve škole i v mimoškolních aktivitách,což je pro mě nejdůležitější. Nepodařilo se mi úspěšně realizovat aktivitu, kterou jsem nabízel ve veřejném životě a byl pro mě zklamáním i vývoj v hnutí ANO v okrese i ve Vimperku. Přání pro letošní rok? Především zdraví pro mou rodinu.

  Upřímně by mě potěšilo, kdyby se vedení města dokázalo přiblížit lidem,využít jejich aktivit ve prospěch města. Myslím, že tady jsou velké rezervy, které by městu pomohly. Pořád srovnávám Prachatice, kde jsem dlouho bydle,l a Vimperk a myslím, že bychom se mohli v mnoha věcech poučit. Třeba v podpoře sportu.

   Co očekáváte od letošního roku?

  Očekávání pro letošní rok? Především komunální volby, které budou velmi důležité pro další rozvoj města. Myslím, že by byla potřeba změna, ale marně hledám lidi, které bych třeba rád viděl v zastupitelstvu města. Věřím, že se před volbami objeví a volby budou zajímavé.

   

  Jaké splněné přání by vám udělalo největší radost?

  Snad dvě přání. Aby se dařilo dceři ve škole, líbilo se jí tam a správně se rozhodla v dalším studiu. A druhé? Abychom si zvolili skvělého starostu města pro budoucnost.

   

   Dal jste si nějaké novoroční předsevzetí? Jestli ano, tak jaké a daří se vám  je beze zbytku plnit?

  Novoroční předsevzetí si nedávám. Myslím si, že rozhodnutí člověka není závislé na datu, ale na vůli, kterou k němu má. Já bych chtěl udělat něco pro své zdraví a to nesouvisí s novým rokem.

   

   

  Bc. PAVEL VALIŠ, ředitel ZUŠ Vimperk

  Jaký pro vás byl rok 2013?

   Z hlediska profesního jsem s rokem 2013 velmi spokojen. ZUŠ Vimperk měla opět naplněnou kapacitu, bohužel jsme museli některé uchazeče o studium i odmítat. Uspořádali jsme mnoho veřejných akcí. Největším bonbónkem a oceněním pro mě a ostatní učitele byly zaplněné sály (ZUŠ, MěKS, KD Cihelna, Čkyně) při koncertech a vystoupeních v listopadu a prosinci. Velmi se nám podařila operka O dvanácti měsíčkách, kterou pro veliký úspěch a zájem budeme reprízovat v lednu a v únoru. Za tuto akci si zaslouží poděkování celá řada výborných lidí, které nacvičování stálo mnoho volného času. Výsledek ale stál za to! Poděkování si zaslouží nejen všichni účinkující, ale zejména moje manželka Petra. Ta sice není zaměstnankyní naší školy, ale pro nás všechny tuto operku objevila, zinstrumentovala a v podstatě i zrežírovala.

  Za to, že škola dobře fungovala, a že ji Česká školní inspekce hodnotila na jaře 2013 pouze v superlativech, patří dík všem mým kolegům pedagogům i provozním zaměstnancům. Poděkování si také zaslouží naši žáci a jejich rodiče za celkovou dobrou spolupráci.

  Z pohledu mé osoby jako ředitele jsem byl velmi poctěn, že mě požádala o spolupráci Česká školní inspekce a mohu tak působit jako odborník z praxe při inspekční činnosti v základních uměleckých školách. Dále jsem byl opětovně zvolen vedoucím sekce dechových nástrojů dřevěných v Krajské umělecké radě ZUŠ Jihočeského kraje. Toho si také cením, neboť jsem získal opětovnou důvěru pedagogů ze škol celého kraje.

  Co očekáváte od letošního roku?

  Od letošního roku očekávám, že bude stejně úspěšný jako ten minulý. Že se nám podaří uskutečňovat stále kvalitní a atraktivní akce, koncerty, výstavy či představení pro veřejnost. Že naši žáci budou důstojně reprezentovat školu, město i kraj nejen v soutěžích, ale při všech veřejných vystoupeních či výstavách.

   

  Jaké splněné přání by vám udělalo největší radost?

  Největší radost mi udělá opětovná naplněnost školy a také, pokud se nám podaří otevřít pobočku ve Vacově a navýšit tak celkovou kapacitu na 400 žáků. Dále mě potěší, když budou naše akce navštěvované a úspěšné tak, jako byly ty v prvním pololetí tohoto školního roku.

  Dal jste si nějaké novoroční předsevzetí? Jestli ano, tak jaké a daří se vám  je beze zbytku plnit?

  Novoroční předsevzetí si nedávám. Přál bych sobě a svým nejbližším hlavně pevné zdraví a pohodu.

   

   

  Peter MACORLÍK, vrchní strážník MP Vimperk

  Jaký pro vás byl rok 2013? 

  Rok 2013 byl pro mě dost zajímavý ale i obzvlášť náročný. Vždy jsou začátky nejtěžší a je pouze na vás jak se s tím vyrovnáte. Myslím, že pokud nebylo ze strany vedení města co se týká činnosti MP nic výrazně kritizováno, fungujeme dle představ a možností. Na druhou stranu jsme jen lidé a nemůžeme dělat víc než  se dá zodpovědně a efektivně zvládnout. Taky musím připomenout, že MP Vimperk v roce 2013 prošla největší obměnou strážníků za celou historii fungování. Je to dobře i proto, že  přišli lidé s "mladším myšlením", plni energie, lépe snášející změny, invoace a nové postupy atd. Vztahy mezi strážníky jsou na velmi kvalitní a na profesionální úrovni, bezproblémový vztah mají i k vedení.

   

  Co očekáváte od letošního roku?

  V letošním roce doufám jen v pozitivní věci. Přijdou  určitě i ty méně příjemné a  věřím, že je vyřešíme s  odpovědností a nadhledem, ale to už bych předbíhal. 

  Co víme jistě je, že budou komunální volby, tak oblíbená (a zároveň silně ovlivňující personální fungování MP) záležitost. Očekávání v tomto ohledu asi není příliš na místě, tak spíše přání -  aby se podařilo zvolit jako reprezentanty města kvalitní  zastupitele, radní i vedení.

   

  Jaké splněné přání by vám udělalo největší radost?

  Zatím nevím, které z nich by bylo tou "největší radostí", tak uvidím. Jestli se nějaká splní, tak vám příští rok řeknu, které bylo to NEJ :-)

   

  Dal jste si nějaké novoroční předsevzetí? Jestli ano, tak jaké a daří se vám  je beze zbytku plnit?

  Novoroční předsevzetí osobní vám neprozradím. Co se týká těch pracovních, tak jde ani ne tak o předsevzetí, jako spíše o takový slib sama sobě, že udělám vše proto, abychom (strážníci MP) odváděli svou práci poctivě, zodpovědně  a s nasazením, jak to nejlépe umíme.

   

   

  ***

  Všem osloveným děkuji za čas a ochotu, se kterou se věnovali otázkám. A kdo bude odpovídat příště?

  JAN ZINY VÁVRA, MILAN STRAKA, BOHUMIL PETRÁŠEK a PAVEL DVOŘÁK.

  Dozvíme se něco překvapivého?  Čtěte v sobotu 11. 1.  ve stejný čas na tomto místě.

   

  Andrea Staňková

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 Marek 2014-01-11 10:28
  Josefe,
  Drobet se zamyslete. Čí je problém, že Vladimíra neznáte? Vladimír Vácha je jeden z nejaktivnějších současných vimperáků. Kéž by bylo víc takových. Je Vaše ostuda, že jeho jméno slyšíte prvně a ke všemu se ještě svým deficitem veřejně chlubíte. Pozoruhodné.
  Citovat
   
   
  #1 Josef 2014-01-11 00:32
  Kdo je ten Vladimír Vácha? nebylo by lepší ty lidi aspoň trošku představit? Žiji ve Vpk 35 let, ale to jméno slyším prvně..
  Citovat