Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Hovoří hudbou, přivezli krajské úspěchy


  Klavíristé a kytaristky se v krajských kolech neztratili

   

  Trvale  vynikající úspěchy vimperské ZUŠ na tuzemských i mezinárodních soutěžích v nejrůznějších oborech - hudební nevyjámaje, potvrzují poctivou přípravu mladých talentů a vysokou úroveň pedagogické práce  umělecké školy. Na  učitele a žáky je Vimperk náležitě pyšný, protože reprezentace města v této podobě, mladou generací, má vysoký kredit.

   

  Z posledních úspěchů je možné jmenovat ten v krajské soutěži mladých klavíristů. Dosažené výsledky hodnotí ředitel školy Bc. Pavel Vališ:

  klavr-okres 07

  "Poslední březnový týden a začátek dubna uplynul v základních uměleckých školách Jihočeského kraje ve znamení soutěží ve hře na kytaru a klavír. Konkrétně se jednalo již o krajská kola obou soutěží. Mladí klavíristé soutěžili v Českém Krumlově. Naše škola vyslala celkem 5 svých vítězů okresního kola.

  Nejmladší vimperský zástupce Daniel Staněk získal čestné uznání. Anna Tomášková, Michal Kavlík, Ondřej Červený i Karolína Karasová vybojovali ve svých kategoriích 3. místa.

  Umístěním svých spolužáků se zřejmě „inspirovaly“ i dvě kytaristky, které reprezentovaly jako vítězky okresního kola naší školu v krajském kole mladých kytaristů. Z Českých Budějovic si Michaela Vyskočilová přivezla čestné uznání a Nikola Nusková obsadila 3. místo. Nikola Nusková však v letošním roce dosáhla i dalšího úspěchu a to v podobě zdárného složení talentových zkoušek na Konzervatoř v Českých Budějovicích. Od září se tak bude hře na kytaru věnovat v řádném denním studiu," je s výsledky žáků školy ředitel spokojen a jedním dechem dodává poděkování:

  "Kromě žáků si zaslouží poděkování a gratulaci i jejich učitelé, kteří je vyučují. Jana Zíková měla v krajském kole 3 své klavíristy, Lenka Smahová a Jan Tláskal po jednom. Obě kytaristky připravovala Helena Szpuková."

   

   

  Ilustrační foto: archiv redakce/okresní kolo_zus_vimperk, foto J. Tláskal

  Sdílet