HC Vimperk-HC Strakonice 5:3(2:0,1:2,2:1)

Branky:Bárta 2,Hlavica,Vítovec,Fedor-Křenek 2,Mikeš

Sestava Vimperka:Robl(Skolek)-Vavřík,Vais,Myslík,Chval,Vítovec,Kačmár-Sitter
J.,Novotný,Bárta,Hlavica,Skalický(21.Ptášnik),Krejsa,Fedor,Fidler,Buček

Derby začali lépe domácí junioři a vedli o dvě branky 2:0 a poté 3:1,postupem času strakoničtí hru i skóre srovnali a tak se o vítězi rozhodovalo až v závěru utkání.

Jaroslav Uhlík 3, Matěj Stohr 2, Adam Kliment, Miroslav Podroužek

sestava: Petr Wolf, Adam Kliment, David Markovec, Jaroslav Uhlík, Miroslav Podroužek,

Matěj Stohr, Adam Sedláček, Petr Švarc, Martin Lyer, Jan Koubek

trenéři: Jaroslav Uhlík, Milan Sedláček

“Po druhém kole mají kluci ze šesti zápasů plný počet bodů a tím si již předčasně zajistili účast ve finálové skupině. I když se klukům tentokrát úplně herně nedařilo, tak bojovností dokázali vyhrát všechny své zápasy. Pochvalu zaslouží Petr Švarc.” – Jaroslav Uhlík, trenér a předseda TJ Šumavan Vimperk, oddíl kopané

Zitta Filip, Bujok Antonín

Dynamo Jelimani B – Buccaneers F.C. 5:6 (3:2)

15.30h Tabalko  – Dynamo Jelimani B

střelci po třetím kole: Frk Ladislav (D.Jelimani B) 7, Zábranský Vít (Tácek Un.) 6

{gallery}vimperk/2014/12_prosinec/3_kolo_salovka/{/gallery}

Basketball:

DSC 0066

Bk Lions J.Hradec “B“ – Bk Vimperk  91:52 ( 37:17, 56:33, 67:42)

Těsně před Vánoci, odehrál Vimperk dva zápasy na palubovce soupeře. První zastávkou byl Jindřichův Hradec. Zápas se hrál netradičně už v pátek večer a i díky tomu, Vimperští odjížděli k zápasu s 5 hráči základní sestavy, dvouma juniorama a hrajícím trenérem. Za to celek z Hradce nastoupil se 12 hráči a to i s hráči, kteří mají prvoligové zkušenosti. Začátek zápasu jasně ukázal, jakou cestou se utkání bude ubírat. Výborná střelba domácích, rychlé napadání útočného snažení hostů a i ztráta vimperských hráčů zapříčinilo, že po první čtvrtině, na výsledkové tabuli svítilo hrozivé skóre 37:17 pro domácí. Druhá a třetí čtvrtina přinesla vyrovnanou hru, kdy domácí vždy zvítězili jen mírným rozdílem. Je třeba ale říci, že Hradec prostřídal sestavu. V poslední čtvrtině znovu domácí zapli na vyšší obrátky a znovu více navýšili rozdíl ve skóre. Jediným úspěchem v tomto zápasu bylo neobdržení potupného “kila“ a větší herní zapojení mladých hráčů.

Střelci Bk Vimperk: F.Doule 15, M.Sitár 11, M.Susol 8, Koudelka J. 7, M.Gála 5, K. Vácha 4 a M.Kubiš 2.

Bk Pelhřimov – Bk Vimperk 59:69   (17:15, 31:30, 45:47)

K poslednímu zápasu tohoto kalendářního roku se vydal Vimperk až do vzdáleného Pelhřimova. Domácí se chtěli pomstít za porážku, kterou utrpěli na hřišti Vimperka, kdy vteřinu před koncem po úspěšné trojce, domácí vyhráli o bod. Začátek utkání tomuto plánu domácích odpovídal. V páte minutě a skóre 13:4. Tradičně největší problém dělalo hostům podkošové duo Fiala – Kubíska. V první polovině převážně oni drželi svůj tým. Ale postupem času se hra čím dál tím víc vyrovnávala a Vimperk se začínal pomalu dotahovat na soupeře. Zlepšená obrana podkošového prostoru zapříčinila, že Fiala s Kubískou už nebyli tak dominantní a skóre se začalo otáčet ve prospěch hostů. Ve druhé půlce byl absolutně vymazán Kubíska a následně i Fiala byl přibrzděn taktikou, kdy se hráči hostů spíše stahovali do podkošového prostoru vypomoci s obranou těchto hráčů a spoléhalo se, že domácí střely z delší vzdálenosti nepromění. Poslední čtvrtina už byla jasně v režii Vimperských a ty zaslouženě vyhráli na palubovce Pelhřimova a to po dlouhé době, ne-li vůbec prvně v historii.

Solidní výkon předvedli oba junioři, J.Koudelka a M.Kubiš, kteří po celý víkend ukázali, že mohou být pro tým prospěšný.

Střelci Bk Vimperk : M.Susol 18, M.Sitár 17, F.Doule 15, K.Vácha a J.Koudelka po 6, M.Gála 4 a M.Kubiš 3.