Mistrovské tituly na Šumavu

Závodníci Fischer Ski klubu Šumava Vimperk sbírali mistrovské tituly

12644792 653614334780120 6021527521202613853 n      Velmi vydařené Mistrovství ČR dorostu mají za sebou lyžaři z vimperského Fischer Ski klubu Šumava. Devět mistrovských titulů, jedna stříbrná a dvě bronzové medaile – takový je výčet medailových žní na druhé části letošního dorosteneckého MČR v běhu na lyžích. Pro nedostatek sněhu bylo třídenní klání, které se mělo původně konat na standardních tratích na Božím Daru, přeloženo na nedaleké tratě do Oberwiessenthal Skiareny. I zde se celé mistrovství muselo objet na zkrácených okruzích, neboť letošní zima je na sníh velice chudá a leden krom mrazů přinesl i extrémně vysoké teploty. Program závodů však zůstal nezměněn a skládal se z pátečního prologu volně (2 resp. 3km), sobotních intervalových startů klasicky (4 – 8km dle kategorií ) a nedělního finále – stíhacího závodu volně (5-11km). Na start tedy závodníci nastupovali dle časových ztrát z předchozích závodů.

12647120 653995334742020 5433481996590652585 n

Nejúspěšnějšími závodníky mistrovství se stali Barbora Havlíčková a Samuel Jirouš. Oba tito talentovaní studenti vimperského sportovního gymnázia, závodící v kategorii mladšího dorostu, ukázali svou kvalitu a ani v jednom závodě nenašli přemožitele. Dva mistrovské tituly z víkendových distancí vybojovala také starší dorostenka Tereza Řezníková. Ta sice před závody nepatřila mezi hlavní favoritky, ale závody zvládla opravdu parádně. Kompletní medailovou sbírku posbíral pak starší dorostenec Jiří Mánek. V pátek vyhrál, v sobotu skončil druhý a v neděli třetí. Zdatně mu sekundoval kolega v kategorii Tomáš Kalivoda, v pátek třetí, v sobotu a neděli pak shodně na nepopulárním, přesto vynikajícím čtvrtém místě.

12651313 653614244780129 1877953886473161291 nNa pódiová umístění v první šestce v jednotlivých závodech dosáhli ještě: dvakrát pátá mladší dorostenka Adéla Nováková, jednou šestá její kamarádka v kategorii Tereza Sásková, dvakrát pátý byl též František Honsa v distancích mezi mladšími dorostenci, v téže kategorii byl v prologu pátý Ondra Mánek. Šestá skončila v prologu i Tereza Řezníková. Tím však výčet výborných výsledků zdaleka nekončí, velice dobře závodili všichni ostatní členové týmu Pepa Tischler, Jakub Švejda, David Novák, Tereza Vostradovská, Matěj Vachuta, Ondra Holoubek a Míša Willmannová. Celkově jsme byli s převahou nejúspěšnějí klub celého dorosteneckého mistrovství a zvýšili jsme tak náskok v týmové soutěži smíšených družstev.

Závodního víkendu se zúčastnili také naši závodníci v kategorii dospělých. Ti měli na programu závody českého poháru. Velice úspěšná byla Andrea Klementová. Po třetím místě v prologu a čtvrtém v sobotní klasice se výbornou jízdou v nědělní stíhačce posunula až na celkové druhé místo v kategorii dospělých. Kvalitní výkony předváděl také náš jediný junior Jan Švejda. Dorostence nyní čeká čtyřtýdenní pauza co se týče republikových závodů a budou vyrážet na jednotlivé závody dle individuálního plánu. Nejvíce napilno bude mít Barbora Havlíčková, která již 10. února odlétá reprezentovat ČR do norského Lillehameru na mládežnickou olympiádu YOG 2016.

Ostatní vyrazí na závody FIS Slavic cup do Harrachova, případně oživý startovní pole v regionálních závodech na Šumavě či Bavorsku.

Text trenér : Zbyněk Pavlásek

Foto : Ladislav Řezník