Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Přítel, nebo škůdce?


  NÁZOR KARLA BERÁNKA: Ráno vstanete, uděláte nutnou hygienu, letmo se nasnídáte, někdy to ani nestihnete. Ještě trochu ve snách vyrážíte za svou prací. Už před vchodem u vašeho bydlliště ale na vás čeká překvapení. Nemilé. Potřísněný chodník od psů. Už to nestihli a vykonali svou potřebu ve směru vaší cesty. Pokud jste ještě myšlenkami ve vyhřáté posteli, protože venku právě prší nebo padá sníh, zanesete si psí navštívenku na svou obuv. Seřadíte děti před autem, nasednete a nic netušíce vyrážíte. Zapnete vytápění a vnitřkem vozidla se rozšiřuje odporný odér. Pokud máte malé děti, máte podezření, že právě cosi utrousili do svého spodního prádla. Samozřejmě, že se potomci prudce brání, a tvrdí, že smrdíte vy, a nikoli, jak se domníváte, oni. Pak si náhle vzpomenete, že na chodníku byla podivná kopička velmi připomínající krtinec. Zastavíte u krajnice, svým zrakem se upřeně podíváte na svou obuv, a je jasno. V tento moment proklínáte všechny čtyřnohé chlupaté přátele člověka. Kdyby myšlenka mohla zabíjet, má kafilerie spousta práce. Nestalo se vám někdy něco podobného?

   

  Je ještě druhá, horší varianta. Dorazíte do svého zaměstnání, a na dosud čisté podlaze zanecháváte otisky své obuvi, které svědčí o tom, že máte zvířecí pozdrav ve své práci. Někteří chovatelé hafanů na vás hledí jako na nesvéprávnou osobu, která neví, kam šlape. Znám hodně chovatelů psů ze svého bydliště, a je jich, podle toho co ráno vidím, většina, kteří vedou svého oblíbence pryč z obydlené oblasti a mají připravený pytlík. Proti nim nic nemám. Jejich psi svojí potřebu před domem na chodníku nevykonali. Bohužel, je menšina těch, kteří si myslí, že když platí poplatek ze psa, mají právo ho nechat vydělat se (a to používám velmi slušný výraz), kde právě stojí. Tím se stává z jejich přítele člověka nechutný škůdce. Zatím jsem se s touto lenivou menšinou nesetkal, ale všechno má svůj čas. Zajímalo by mne, kolik pokut již bylo vybráno v našem městě za pokálené chodníky od psů. Určitě nejsem sám, kdo by znal správnou odpověď. Můžete se sami přesvědčit na několika snímcích, jak obleva umí ukázat smutnou pravdu. Místo činu; Luční ulice, 10. února 2013. Je to jinde úplně jinak?

   


  Karel BERÁNEK

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #3 Jirka 2013-02-20 16:02
  Nebydlím ve Vimperku ale ve Čkyni.Musím ale souhlasit s názorem,že za své mazlíčky můžou páníčci.U nás ve Čkyni je to jako ve Vimperku.Samé psí h......Kdyby se majitelé psů pokutovali a ne malou částkou,určitě by si to rozmysleli jestli po svém miláčkovi uklidí nebo ne.
  Citovat
   
   
  #2 Marie Polatová 2013-02-18 15:51
  Přesně, je to jen v lidech. Ať nechá páníček vykálet svého čokla v bytě, jestli se mu to bude líbit. Věřím,že ne. Ono by bylo dobré, kdyby měli za své psy platit nájem jako za člověka, možná by to i pomohlo a po psech by se pak sbíraly smradlavé sekrety.
  Chudáci malé děti, když se pak v tom humusu v létě na trávnících válejí.
  Fuj, styďte se PEJSKAŘI, asi jste zapoměly, že jste taky někdy měly malé děti.
  Citovat
   
   
  #1 Lenka Doubková 2013-02-18 07:19
  Jediný nechutný škůdce je člověk. Člověk kterej dostal větší mozek, větší zodpovědnost a nemá zvířecí pudy. Pes vykoná pouze svoji vyměšovací potřebu. Člověk a zase člověk je to prase, co to neuklidí. Nepamatuji si tolik exkrementů okolo paneláků jako poslední dobou. Je to hnus. Když si vzpomenu, že jsme jako děti válely sudy v trávě, běhaly v ní od rána do večera. Dnes už je nebezpečný chodit i po chodníku. Ale potřetí a naposled, škůdce je člověk, ne pes!
  Citovat