Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Obdivuji starší lidi


  NÁZOR ZDEŇKA FORMÁNKA: Už dlouho se bráním tohle napsat, ale po dnešku musím!! Nedávno se tu objevil článek, jak jsou lidi spokojení s úklidem sněhu ve Vimperku.. Byla tam samá chvála!!! Blbost!!

   

   

  Každý den chodím ze sídliště do ulice Špidrova do práce. Je to tak 2,4 km, vycházím tak v 5:15 a nevidíte člověka, aby uklízel chodník a schody. Když napadlo mnoho sněhu, nejlepší bylo, když se to vzalo a rozsolilo, když člověk přišel před přechod, musel překročit metr vysokou hráz sněhu, a to už čtyři dny sníh nepadal.

   

   

  Vrchol byl dneska ráno!! Vyjdu ven a mohl jsem se vrátit domů pro brusle... A znova stejná písnička, nevidíte ani človíčka, aby posolil chodník a schody!! Jedu v 6:30 na sídliště a pánové, kteří toto mají na starosti, začínají s úklidem!!! Není to trošku pozdě??? Vemte si kolik chodí ráno od 5:00 do 6:00 pěšky lidí do práce a na autobusy... Velice dobře si vzpomínám, když měl na starosti úklid pan Kučera, tak schody a hlavní tahy chodníků byli na půl šestou uklizené. Tak kde je chyba ?? Obdivuji všechny starší lidi a hlavně ženy, kteří tuhle situaci zvládají!!!

   

   

  Zdeněk FORMÁNEK

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #8 OIÚ 2013-03-07 10:11
  Náledí vzniklo okolo 4. hodiny ranní. Pracovníci odpovědní za zimní údržbu komunikací a chodníků mají zajistit zmírnění závad ve sjízdnosti a schůdnosti do 4 hodin po ukončení spadu či vzniku náledí pro komunikace zařazené do I. pořadí důležitosti.Úkl id byl zahájen po 4. hodině ranní.Při rozloze Vimperka a hustotě sítí jeho místích komunikací (vč.chodníků) je ovšem těžko myslitelné, aby během několika hodin po ukončení spadu či po vniku náledí byly všechny tyto plochy perfektně uklizené a nenašlo se místo bez vady. Úklid čerstvého shěhu a náledí je prostě záležitost, která netrvá krátkou dobu a pokud má někdo pocit, že v nějakém úseku neúnosná situace se zimní údržbou dlouho vázne, může tuto skutečnost sdělit odpovědným pracovníkům města, kteří se určitě pokusí zjednat nápravu.Každý by si však měl uvědomit, že se zimní údržba, a to pouze v intravilánu města Vimperk, týká několila desítek kilometrů komunikací( na celém spravovaveném území se pak jedná o cca 90 km ).
  Citovat
   
   
  #7 pavla30@email.cz 2013-03-01 17:07
  Tak nedá mi nereagovat, ve Vimperku bydlím od roku 1993 a pamatuji, že naše ulice Husova nebyla sjízdná v těchto letech v zimě i několik dní. Oproti dnešku, kdy každý den odjíždím do práce v šest hodin a silnice je vzorně uklizená. Nutno podotknout, že celou ulici uklízí pracovní četa ručně, neboť město nemá techniku. Nevím jak jinde, ale jsem vděčná všem pracovníkům, kteří mají tento úsek na starosti za jejich perfektní práci. Silnici za hustého sněžení musejí odklíze i několikrát za den
  Citovat
   
   
  #6 Zdeněk Ženíšek 2013-03-01 07:07
  Václave nemusíte mne nikam vozit, bydlím na Homolce,takže chodím tuto trasu opačně většinou těsně po 6.00,takže vím jak to vypadá.
  Svým příspěvkem jsem chtěl pouze naznačit, že když to spadne tak i kdyby měly Městské služby 100 lidí a dvojnásob techniky tak to podle plánu zimní údržby nemohou do 4 hodin po ukončení spadu sněhu nebo tvoření ledovky ( komunikace zařazené do prvého pořadí) stihnout.
  Citovat
   
   
  #5 Václav 2013-02-28 18:53
  Pane Ženíšek, já tleskám :D podle vás nakonec si za to můžeme sami. Až jednou napadne tolik sněhu do rána jako před třemi týdny, tak pro vás pošlu taxi a půjdeme spolu pešky ze sídliště směr autobusové nádraží a můžeme si projít cestu směr masna. Pochopil jsem váš článek tak, že si koupíme lopaty, vědra na sůl a vyrazíme o hodinu dřív, aby jsme si proházeli cestu !! Jenom tak pro informaci, já nejezdím do práce na 8:00 a asi tak 70 % procet lidí z Vimperka chodí do práce na 5:45 nebo 6:00 . Jinak jsme v roce 2013 tak by to tak mělo vypadadat!! To se taky může stát, že za chvilku budu schovávat odpadky doma a každý pátek je odvezu do Pravětína!! Ale v roce 1948 bych je použil jako topné palivo !!
  Citovat
   
   
  #4 Marek Radim 2013-02-28 15:44
  :lol: jé to je pěkný!starosta říká-vemte si lopaty,proházej te si cestu do práce a hlavně se s tím vyrovnejte a nešpačkujte,pro tože po válce to nebylo jiný. :lol:
  Citovat
   
   
  #3 Lenka 2013-02-28 11:38
  Víte pane Ženíšek, dříve za to nebyli lidé placení. Dneska si tu službu platíme, tak bysme rádi měli chodníky v pořádku. Já pohodlná nejsem, ale solit si před barákem určitě nebudu.
  Citovat
   
   
  #2 Zdeněk Ženíšek 2013-02-28 11:19
  Víte pánové, máte pravdu,opravdu to bylo nepříjemné a každý se s tím musel vyrovnat.
  Nebudu zde obhajovat Městské služby ani město,že jsou některé prioritní úseky,že záleží na počtu techniky ,lidí i finančních možnostech města, od toho jsou jiní.
  Ale ptám se nezpohodlněli jsme nějak.Mí rodiče se do Vimperka přistěhovali v roce 1948 a když s nimi o tom mluvím tak říkají, tehdy nebyly traktory, sypače nebol sůl. Prostě, když to spadlo tak lidi vstali dřív, vzali lopaty proházeli si cestu, aby se včas dostali do práce nebo kam potřebovali. Prostě se s tím vyrovnali a nenadávali a dokonce prý bylo podstatně méně úrazů, než teď...
  Citovat
   
   
  #1 Zdeněk 2013-02-28 08:46
  Dobrý den,
  musím se jmenovcem naprosto souhlasit. Včera (27.2.) jsem cestou k zaparkovanýmu autu na sídlišti sjel schody po zadku a to doslova. Byla 6:50 hod. a všude okolo jedna velká ledovka. Ptám se tedy, v kolik hodin se začínají takovéhle extrémní situace řešit?
  Citovat