Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Proč to jinde jde a ve Vimperku ne?


  NÁZOR ZDEŇKA FORMÁNKA: Už několik let slyším otázku, proč to někde jde, a jenom tady ne!!! Komu položit tuhle otázku?? Jak je možné, že pánům ve Strakonicích, v Prachaticích a jinde se to povedlo? Neslušelo by to i Vimperku?? Zase tak malé město nejsme... Všude kolem hřiště je běžecký tartan. Myslím, že by to všichni, kdo do areálu chodí běhat, uvítali. Lepší, než běhat na staré škváře!! Kolem areálu je pěkný asfalt, který je perfektně k využití pro malé cyklisty a pro milovníky kolečkových bruslí. A hřiště s umělou trávou...? To je už několik let velké přání všech fotbalistů!! Hlavně by to byla velká úleva pro travnaté hlavní hřiště, kde v rozjeté sezoně trénují úplně všichni. A velká pomoc pro malé fotbalisty, kterých má Šumavan Vimperk dost, a na dobré cestě něco dokázat. Je to fakt ostuda, kde kluci musí trénovat !!

   

  Jenom pro informaci. Devadesát minut fotbalového zápasu na umělé trávě stojí od 3500 do 4000 korun. Proč nevydělat peníze, když to jde. Do města by mohly přijíždět i jiné týmy, které jezdí jinam, a o dost dál...

   

  Fotky jsou ze Strakonic, Prachatic a Vimperka. :-(

   

  Zdeněk FORMÁNEK

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #19 Zdeněk Ženíšek 2013-03-18 13:41
  Nevím proč si někdo myslí, že si p. Formánek nabije ústa, je jen dobře,že to zdokumentoval a že se zde vede seriózní diskuse,bohužel takových neutěšených věcí je ve Vimperku více, zanedbanost z minulosti je velká a možnosti náprav jsou zejména zvláště po finanční stránce omezené.

  Těžko bych Lukáši srovnával jak to bylo ve Strakonicích s Lidlem a jak to bylo ve Vimperku s Tescem, nevíme všechny podmínky. Jsem přesvědčen, že vedení města z Tesca "dostalo" relativně co mohlo, vím, že ve hře bylo i řešení , že Tesco bude ve Vimperku stavět jinde, na soukromých pozemcích, takže by rozhodně nebyly nové tenisové kurty či rekonstrukce ulice Nad Stadionem.

  Koncepcí sportovního areálu je již zpracována celá řada a vždy to nějak zamrzlo hlavně z důvodů finančních a majetkových. Sportovní komise může mít vizí celou řadu (prakticky je i má), ale opakuji, že rozhodující jsou vize vedení měta (RM,ZM) a pak vytvoření podmínek pro jejich následnou realizaci.
  Citovat
   
   
  #18 Honza 2013-03-15 17:24
  Já nevím jak projekčně se odvodnění řeší, ale jedno vím jistě: Je to tam jak v bahenním pralese. Děs a hrůza....pěkný projekt
  Citovat
   
   
  #17 Honza 2013-03-15 17:20
  Bože mne to přijde, že tato debata se nakonec sveze na tartanovou dráhu..nikoli na umělku, která je PRIORITOU....al e jo, tohle všechno se ví to nemusí p. Ženíšek vysvětlovat. Zajímá mne jestli se od začátku tedy něco změnilo, nebo je tostále ve fázi TEPRVE AŽ....jako tady se můžem každý den scházet a diskutovat o CO SE TO POHNULO....že? souhlasíte?
  Citovat
   
   
  #16 Ivana 2013-03-15 17:19
  Pane Ženíšku, ale tady přece nejde zase jen o tartan a umělku... tady jde o koncepci celého areálu.Jde o to, zda sportovní komise má vizi toho, jak celý areál oživit, zatraktivnit, poskytnout sportovním klubům z Vimperka, školám, veřejnosti... Tenhle problém přece netrvá dva,tři roky... celý areál vypadá stejně minimálně již 30 let a ten nepořádek, neposekaná tráva mimo fotbalovou hrací plochu, neprořezané stromy... i údržba jde dělat tak, aby to bylo ku prospěchu věci... a lidí na úklid je přeci při troše snahy dostatek. Tady nejde pořád jen o ty omílané dotace, tady jde o přístup. A ten je stejný jako u mnoha dalších věcí ve Vimperku.
  Citovat
   
   
  #15 Lukáš Sýs 2013-03-15 17:18
  Díky za odpověď pane Ženíšku, jsem rád, že tomu dal někdo hlavu a odvodnění bude hotové dřív, než tartan na ovále. Je mi jasné, že v dnešní době se peníze všem shánějí špatně, proto si myslím, že to TESCO mohlo udělat víc, je pravda, že jsem zapoměl na ulici Nad stadionem, díky za připomenutí, ale třeba rekonstrukce stávajícího plaveckého areálu by při tehdejší výstavbě TESCA taky mohla doznat nějakých změn. I několikamiliono vá investice by se této firmě vyplatila, protože získala strategicky dobré místo na Šumavě. Je to můj názor, třeba s tím ani všichni souhlasit nemusí. Jinak Vám pane Ženíšku palec nahoru, snažíte se jako jeden z mála z města s lidmi komunikovat.
  Citovat
   
   
  #14 Milan Vrábel 2013-03-15 16:36
  Když jsem se loni pral za bezplatné otevření hřiště na sídlišti,tak mi jeden pán odpověděl,že mám zvednout pr... vzít Lvíče(malého fotbalistu)a jít si sním kopat na louku,jako to dělal on za mlada.Třeba ten pán(znalec)dělá poradce na radnici.Kdo ví?
  Citovat
   
   
  #13 Zdeněk Formánek 2013-03-15 16:20
  Moc dobře vím, co pan Dvořák a pan Drenčeni pro vimperský fotbal udělali a za to jim patří velké díky!! Jenže to jsou jenom dvá lidi!! Nesedí víc lidí na městě, který by jim s tím mohlo pomoct ?? A souhlasím s Lukášem, když se to nepovedlo jednou, tak už se o to pokoušet nebudem. Velká škoda, že se to neudělalo znova.. A vám pane Petře se omlouvám a panu Ženíškovi děkuju za vysvětlení..
  Citovat
   
   
  #12 Vladimír 2013-03-15 16:13
  Petře Vám je to všechno jasné,faktem ovšem zůstává,že fotografie pana Formánka mluví jasnou řečí.Bohužel si pan Formánek zřejmě nabije ústa,že si dovolil s něčím přijít,ale tím se nic nevyřeší.
  Citovat
   
   
  #11 Zdeněk Ženíšek 2013-03-15 14:30
  Lukáši, pokud vím tak se odvodnění sportovního areálu řeší(zcela jistě již projekčně) a rozhodně má být odvodnění uděláno dříve než se budou dávat významější investice do dráhy.
  K otázce TESCA nemám podrobnější a odpovídající informace, ale výstavba tenisových kurtů byla vyvolaná investice (musely se přesunout) a TESCO se dále významně finančně podílelo na kompletní rekonstrukci ulice Nad Stadionem.
  Citovat
   
   
  #10 petr 2013-03-15 12:00
  Konečně to tady pan Ženíšek vysvětlil a je to tak. Nechápu, proč pan Z. Formánek vůbec komentář k areálu napsal, když nezná podrobnosti k celé věci. Je potřeba si nejdříve k dané věci sehnat informace a pak teprve něco psát.... Tady vůbec nejde o Město ale o TJ před cca 5 a více lety. Teď patří velké díky panu Drenčenimu a bývalému starostovi Dvořákovi, že majetek přejde pod město.
  Citovat