Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Máte možnost vyjádřit se


  Pes – přítel člověka

  nacpán do klece, bez možnosti pohybu. Ve tmě, s minimálním přísunem jídla a pití. Použit pouze jako množící nástroj k výdělku krvavých peněz. Nelegálních množíren jsou stovky. Společnost před nimi zavírá oči.

   

  Jak je možné, že se toto zvěrstvo v civilizované zemi trpí? Kdo jde množitelům na ruku? Dá se tomuto řádění nějak zabránit?

   

  Anketa současně běží i na sociální síti Facebook, více zde

   

   

   foto: www.chovhnevice.cz

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #5 Dana 2013-03-22 10:39
  Opravdu jsem proti množírnám psů, Ale jsem i proti tomu, aby pes byl celý život přivázán na řetězu a v podstatě je mučen také. A proti tomu nikdo neprotestuje, ani životní prostředí ani ochranáři. Stačí se podívat k domu proti pivovaru, kde takto žije již delší dobu fenka vlčáka.
  Citovat
   
   
  #4 Eva 2013-03-21 13:09
  Eriko, obávám se, že při katastrofách je to ještě horší. Třeba kanibalismus...
  Citovat
   
   
  #3 Erika 2013-03-21 13:08
  Tím, že si někdo koupí psa z množírny - třeba jen proto, že je mu ho líto - v podstatě podporuje množitele, aby mohli takto podnikat i nadále. Takže je třeba asi bohužel tyto pejsky obětovat a nekupovat je a tím docílit, aby množitelé neměli šanci tuto činnost provozovat (kde není poptávka, není ani nabídka). Ale je to utopie, stejně jako je utopie spousta dalších podobných snah o záchranu týraných zvířat všeho druhu. Protože jediným řešením je, že se lidé ve velké míře změní a začnou se chovat slušně k sobě, přírodě a zvířatům. Ale já jim v tomhle už moc nevěřím, nejprve musí přijít nějaká katastrofa, abychom si globálně uvědomili, že to jak v dnešní době (a i v dobách předchozích) postupujeme v našem žití je ohavné...Jedině následkem nějakých - ne moc příjemných - situací si budeme schopni uvědomit, že nejsme "páni tvorstva" a že planeta ani tvorové žijící na ní nejsou našimi otroky. Bohužel za dnešní situace nám to naše ego nedovolí.
  Citovat
   
   
  #2 Eva 2013-03-20 09:43
  Myslím, že množitelům na ruku jdou lidé, kteří od nich kupují psy a tím podporují jejich "podnikání". Souhlasím se slečnou Punčochářovou. Množírny by bez takových lidí neměly šanci!
  Citovat
   
   
  #1 Lucka 2013-03-20 09:42
  Dalo by se tomu předejít, kdyby si lidé kupovali psy s průkazem původu od dobrých chovatelů, kteří nemají psy v první řadě na výdělek. Sice počáteční výdaje za psa jsou o něco vyšší než u "bezpapíráka", ale rozhodně se to vyplatí z více důvodů. Můžete si být jistí, že doma máte opravdu to plemeno, které jste si vybrali a ne rádoby čistokrevného psa, ze kterého nakonec v dospělosti vyroste něco úplně jiného, než co jste očekávali a co "chovatel" sliboval. Pak také u psů s průkazem původu se snižuje riziko různých dědičných nemocí a vad. U bezpapírového psa vám tohle nikdo nezaručí a tak v budoucnu můžou být výdaje za případnou léčbu o mnoho vyšší. A pokud někomu nezáleží na tom, co bude mít doma za plemeno, stačí zajít do útulku a vybrat si pro sebe toho pravého kamaráda. A ještě uděláte dobrý skutek Množírny tu stále jsou, protože lidé kupují psy bez PP.
  Citovat