Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Je otázkou priorit, do čeho bude investováno


  STAROSTA REAGUJE: V minulých dnech se na vimperk.eu živě diskutovalo o několika tématech. Starosta města Bohumil Petrášek chce na některé zveřejněné věci reagovat, dáváme mu tedy slovo:

   

   

  Otázka zimního stadionu

   

  Po zpochybnění kolaudace zimního stadionu bylo nutno provést zcela zásadní rekonstrukci technologie. Posledním krokem pro to, aby nebyl ZS zavřen, bylo zajištění statiky konstrukce spojené s nátěry. Bohužel při kolaudaci by ZS zkolaudován pouze pro sportovní akce. Pro jiné než sportovní akce jsou nutné stavební úpravy. Největším problémem je ale hluková studie a z ní vyplývající protihluková opatření. Hluk ze sportovních akcí je v pořádku, hluk z případných kulturních akcí je problém. Vhodnější prostory pro pořádání koncertů poskytuje „Cihelna", která je pro toto lépe vybavena. Zázemí ZS bude postupně opravováno. V letošním roce by mělo dojít k rekonstrukci přívodu tepla na ZS a s tím spojené úpravě některých rozvodů teplé vody a opravě šaten pod tribunami. Některé nedostatky na ZS je možno řešit i v rámci oprav a údržby. V nejbližší době by mělo dojít k převzetí správy ZS společností Městské služby Vimperk. Zastupitelům již vyla představena nová koncepce správy sportovišť a nebyly k ní zásadní připomínky.

   

  Otázka komunikací ve městě

   

  Po každé zimě se opravují poškozené komunikace, a to včetně chodníků a schodišť. Poškozené chodníky i schodiště budou opraveny, až to klimatické podmínky dovolí. V současných podmínkách není reálné provést řádnou opravu schodišť. V letošním roce dojde i k zásadní rekonstrukci některých schodišť tak, aby se zvýšila jejich životnost a bezpečnost pro chodce.

   

  Otázka sportovního areálu

   

  Sportovní areál je v majetku TJ Šumavan Vimperk. Město poskytuje ze svých prostředků každoročně cca 700 tis. Kč, které jsou určeny na údržbu a část se investuje do areálu podle požadavků TJ. V roce 2011 zpracovalo město pro TJ Šumavan na základě iniciativy pana Jiřího Formánka z fotbalového klubu žádost o dotaci na fotbalové hřiště s povrchem z umělé trávy a z iniciativy volejbalistů byla podána žádost na nové kurty pro tento sport. Realizace měla být v roce 2012, avšak Ministerstvo školství jako příjemce žádostí tyto vůbec nehodnotilo. V loňském roce podle dostupných informací bohužel TJ tyto žádosti neoprášila a nepodala. Žadatelem musí být vždy vlastník nebo dlouhodobý nájemce areálu. Město by se mělo stát vlastníkem sportovního areálu až v polovině roku 2014.

   

  Nakonec

   

  Každý může realizovat jen to, na co má peníze. V minulosti se ve městě proinvestovala značná částka finančních prostředků. Je otázkou priorit, do čeho budou peníze investovány. Řada kritiků vidí jen to, co ještě není uděláno. Velkou investicí, která město čeká, je zásadní rekonstrukce úpravny vody v Brlohu, což je akce za téměř 30 mil. Kč. Bohužel bez možnosti dotace. Pak si můžeme položit zcela jednoduchou otázku. Co je důležitější?

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #5 Zdeněk Ženíšek 2013-04-03 15:09
  Libore trošku nerozumím Tvému dotazu. Nájemní vztah mezi městem a dodavatelem vody je úplně stejný jako kdysi mělo město s dodavatelem tepla společností BEDAS, u které ho si byl nebo ještě jsi jedním z majitelů či jednatelů.
  Citovat
   
   
  #4 Vladimír 2013-04-01 12:55
  Myslím,že si mohu dovolit trochu údiv nad tím,jak se sami uživatelé sportovních zařízení k nim chovají.Když jsem viděl kabiny dětí na ZS,prostě nechápu,že se jejich rodiče v sobotu nesejdou na ZS a nedají je postupně do pořádku,vždyť v nich vyrůstají jejich děti.My jsme věnovali stovky hodin práce na výstavbě a údržbě sportovních zařízení a nepřipadalo nám to vůbec divné,prostě jsme chtěli hrát,tak hsme se starali.Výše uvedené vyjádření mi připadá trochu alibistické,tak ,jak je to v komentáři pana Prochasky,tak to asi cítí víc lidí.A možná je to také tím,že nelze argumentovat prioritami,když město nemá žádnou koncepci,vznikl ou na základě přání občanů,jak bylo několikrát připomínáno na zastupitelstvu.
  Citovat
   
   
  #3 Sochová Michaela 2013-03-30 11:30
  Taky jsem žila v domnění že když někdo inkasuje za službu stará se i o servis okolo ..... zvláštní ,to se to podniká když někdo jiný platí a kupuje vybavení ;-)
  Citovat
   
   
  #2 Petr Prochaska 2013-03-29 20:38
  Ať je to voda nebo sport stále tomu nerozumím!!! Vesnice jako Borovany má novou školu,sportovní areál pro žáky ZŠ,umělou trávu pro fotbalisty a takových vesniček je po republice že mi ruce nestačí!!!Ono by stačilo jen chtít trošičku víc!!! Cikánům kteří vše zničí se dají byty,sami si zapálí barák nad hlavou město jim opraví byty pak opraví spáleniště a normální občané jak se mají cítit??? Hamba předvolebním slibům,kecům,hl avně že já se mám dobře a ti dole si časem zvyknou, postupem času jsem rád že jsem se odstěhoval z Vimperka když slyším co se tam děje Zdeňku jsem s tebou neboj násilím tě z Vimperka nedostanou
  Citovat
   
   
  #1 Ing.Libor Bezděk 2013-03-29 16:40
  ....nerozumím bodu "Nakonec". Já jsem žil a žiju v domění, že vodárnu a čističku odpadní vody včetně vodovodní a kanalizační sítě mají ve správě 1.JVS. Ti si také diktují ceny, mimochodem dost vysoké vodného a stočného a tak je v jejich kompetenci dodržet kvalitu vody na standartu. Nebo ještě tyto úpravy opět zaplatíme z peněz města a to vlastně našich všech? A 1.JVSka potom ještě zvedne ceny vody ? Jak dojemné.A na další investice se můžeme jen těšit. Prosím aby se mi dostalo vysvětlení, že jsem pomýlený, nebo ??? Děkuji a zdravím "Slunce v duši" Bezděk Libor
  Citovat