Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Vinen je občan?


  POSTŘEH KARLA BERÁNKA: Sami máte možnost porovnat dva plakáty, které lákají na vystoupení populárních kapel v našem městě.

  koncertykoncerty2

   

  Je vinen opravdu občan, že se konají ve stejný den a stejnou dobu? Tohle už není konkurenční boj o návštěvníky, ale naschválnost. Je těžké se rozhodnout, kam vlastně v sobotu 6. dubna vyrazit na koncert. Na dvou místech být prostě nejde a může se stát, že nakonec zůstanete doma. Hovoříme zde skoro všichni českým jazykem, ale nějak se neumíme domluvit. Proto nářky majitele jedné velké kulturní budovy na nezájem o kulturní vyžití ze strany občanů města beru jen jako úhybný manévr. Škoda, mohly tu být pěkné koncerty. Jenže v jiných termínech!

   

  Karel BERÁNEK

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 Martin 2013-04-05 07:58
  No hlavně aby se neohrožovalo zdraví návštěvníku překročením kapacity jak se to v jednom z podniků často děje.Až se tam něco stane, kdo bude trestně stíhán, pořadatel nebo majitel?
  Citovat
   
   
  #5 Josef Vosecký 2013-04-04 23:13
  OK, beru komentář pana Šimona Blaschka jako dostatečně vysvětlující danou situaci. Jen jsem zvědavý na to,zda jsou obě akce hlášené na úřadě a oba pořadatelé odvedou poplatek ze vstupného.. :-) A ještě by mě zajímala ta kapacita Hvězdy, jak tu někdo už psal, že je snad 180 lidí i s personálem, je to opravdu tak? Pakliže ano, chodí to někdo kompetentní kontrolovat? :-)
  Citovat
   
   
  #4 simková irena 2013-04-04 20:08
  Já na tom nevidím nic špatného :-) at si každej jde, tam ,kam chce.-))))Vždyt je to pěkný ,že máme na výběr ,nevidím na tom fakt nic špatnýho.-))))) )
  Citovat
   
   
  #3 Šimon Blaschko 2013-04-04 17:16
  Zdravím všechny diskutující,

  rád bych jen doplnil a poupravil některé informace. Koncert kapely Wohnout spadá pod studentský projekt Rockparty, jehož kompletní průběh zajištují převážně bývali studenti vimperských škol. Ve Zlaté hvězdě jsme našli ideální zázemí pro pořádaní akcí tohoto typu, proto nemáme potřebu cokoliv měnit. Vzhledem k tomu, že jde již o sedmé pokračovaní, je opravdu nesmysl myslet si, že tím na kohokoliv jakkoliv útočíme.
  To, že je celá situace k smíchu/pláči je očividné, dobrou zprávou ale je, že od podzimu by se podobné situace už opakovat neměly, snažíme se koncerty připravovat tak, aby se nekryly.Doufám, ze můj příspěvek přinesl do dané problematiky alespoň trochu nového světla.

  Přeji všem diskutujícím pěkný den :-)
  Citovat
   
   
  #2 Vladimír 2013-04-04 16:21
  O těchto praktikách jsem už slyšel v kuloárech vimperských ulic,ale vina bude zřejmě na rozdíl od názoru pana Beránka na majiteli zařízení dotovaného z EU.
  Citovat
   
   
  #1 Josef Vosecký 2013-04-04 15:05
  já bych to úhybným manévrem nenazval, alespoň ne do té doby, než by se zjistilo, která akce byla domluvena dřív.. :-)
  Citovat