Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • ROPné peníze


  NÁZOR KARLA BERÁNKA: Kamarádi, známí, známí známých, přátelé a ostatní ostroloketníci byli poděleni, někteří i obviněni, soudně projednáváni a odsouzeni. Něco málo zbylo, je po krajských volbách, proč se neudělat hezkým a neukázat lepší tvář jinak téměř dokonalé podrazárny. Ten zbytek (26 miliónů) pošleme do Vimperka, otravové otravní, pořád po nás chtějí peníze, tak ať si je užijí. Jen nezapomenout zdůraznit, od koho jsou, aby snad občané nezapomněli, jak na ně EU myslí.

   

  Pokud nejste stále v obraze, je to jednoduché. Nebýt v příštím roce čtvery volby, a termíny se blíží, dostal by Vimperk velké kulové a ne 26 milionů. Pozorný člověk si musí zjistit, kdo rozhoduje a hlavně za koho v komisi který člověk kope. Suma peněz je to jistě pěkná, ale má nejméně tři roky zpoždění. To ale ještě tenkrát nebyli poděleni kamarádi atd. Právě proto, že se jedná o dotace z ROP Jihozápad, byl bych velmi ostražitý. Horší pověst už má jen ROP Severozápad (rudý koutek). Pořekadlo našich předků, jak se dotace v minulosti rozdělovaly, říká, že příležitost dělá zloděje. Nechci, abyste nabyli dojmu, že našemu městu dotační peníze nepřeji. Opak je pravdou, ale jsou to peníze, které smrdí, a proto buďme opatrní. Nejlepší by bylo obejít se bez milodarů z EU a budovat za svoje, ale toho se bohužel asi nedožijeme.

   

   

  Karel BERÁNEK

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #3 Milan Straka 2013-04-25 21:59
  Cituji Vladimír:
  Jedna myšlenka má plnou podporu.Mělo by se budovat pokud možno za vlastní,protože pak si rozhoduji sám.Nevím,jestli je někde možné se dopátrat,jaké jsou vlastní příjmy Vimperka a odkud přicházejí.Podle mě by pro město mělo být prioritní věnovat maximum úsilí vlastní příjmy zvyšovat.A nevím,jak efektivní jsou městské firmy,jestli by bylo možné do rezerv dostat lepší peníze a zabývat se rozšířením této činnosti.


  Určitě ano. A také by se mělo lépe pracovat s daněmi a využívat výhod, které obce mají.
  Citovat
   
   
  #2 Miroslav 2013-04-25 21:26
  Pane Vladimíre, příjmy Města Vimperka jsou známé. Stačí si přečíst rozpočet Města. Ale zvyšovat příjmy přes městské firmy není ta pravá cesta. Městské firmy zajišťují služby ve veřejném zájmu a své ceny nastavují jen tak, aby náklady pokryly výnosy. Jediná cesta navyšování příjmů je přes zvyšování daní (například z nemovitosti).

  Předpokládám, že pan Beránek to myslel tak, že si bazén Vimperáci postaví za vlastní tak, že každý obyvatel Vimperka (7 748 ob.) dá ze svého 3 355,- Kč na postavení bazénu. Je jen otázkou, jestli pan Beránek založí pro ten účel občanské sdružení nebo bude vybírat peníze jako fyzická osoba.
  Citovat
   
   
  #1 Vladimír 2013-04-25 11:37
  Jedna myšlenka má plnou podporu.Mělo by se budovat pokud možno za vlastní,protože pak si rozhoduji sám.Nevím,jestl i je někde možné se dopátrat,jaké jsou vlastní příjmy Vimperka a odkud přicházejí.Podl e mě by pro město mělo být prioritní věnovat maximum úsilí vlastní příjmy zvyšovat.A nevím,jak efektivní jsou městské firmy,jestli by bylo možné do rezerv dostat lepší peníze a zabývat se rozšířením této činnosti.
  Citovat