Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Chladná minulost


  NÁZOR KARLA BERÁNKA: Budova nebo lépe řečeno areál, který se nachází u hlavní silnice směrem na Zdíkov, už od pohledu připomíná minulost.

   

  Architekt, který tuhle šeredu vymyslel, zřejmě něco málo hodně popil a pak architektonické ohavnosti tropil. Pomstil se dokonale všem, co se o malý Terezín (tak zní neoficiální přezdívka) starají nebo zde mají živnost anebo třetí nejhorší varianta - mají zde přidělené pracoviště. Bývalý objekt TKB je přesnou ukázkou své doby, kdy vznikl. Chladný, studený, ošklivý. Nedivím se některým lidem bez práce, že jen pobyt v útrobách tohoto skvostu minulosti na ně působí depresivně. Je nakonec úplně jedno, který důležitý nebo zbytečný úřad zde sídlí, ale je na tom správce opravdu tak finančně špatně, že nemá ani na barvu? Nečekám ani nějaké přiznání kompetentních za údržbu nebo spíše neúdržbu. Jezdí k nám do Vimperka spousta kašpárků z ministerstev, aby nám řekli, jak tu vlastně máme na Šumavě v rezervaci žít a bydlet. Proto není vůbec marný nápad zajít na SNP (Správu Národního parku) a dovést je na místo činu. Vás budova, která připomíná svým půdorysem zařízení ministerstva vnitra v SSSR z 80. let, vůbec neodpuzuje?

   

  Bude zajímavé sledovat, jaká výmluva na současný stav bude vypuštěna do éteru.

   

   

  Karel BERÁNEK

   

  Sdílet





  Komentáře   

   
  #2 honza 2013-05-17 12:35
  150 000.-Kč na vytápění :-x ?????A to se podívejte v zimním sezoně jak se zde plýtvá :sad: okna otevřené třeba celý den, zřejmě neumí naši páni úředníci přivřít radiátory :zzz , vždyť to za ně zaplatíme všichni tak co by se unavovali.Asi musí otevírat, protože jsou z toho horka zpocení a musí větrat aby nezapáchli :-* !!!I toto je skutečný reálný stav našich velkomožných :-x :-x !!!!
  Citovat
   
   
  #1 Zdeněk Ženíšek, tajemník MěÚ Vimperk 2013-05-17 10:23
  Budovu TKB bylo nuceno město koupit, aby mohlo zabezpečit výkon státní správy na Vimpersku. Pokud by se tak nestalo asi bychom museli jezdit do Prachatic vyřizovat všechny věci, které se týkají stavebního úřadu, vozidel, řidičských průkazů, sociálních věcí, živnostenských oprávnění a dalších.
  Na základě rozhodnutí rady města byla v roce 2007 zpracována studie, která řešila maximální využití TKB s tím, že se do této budovy přestěhuje komplexně celý městský úřad včetně městské policie, městské knihovny i městské správy domů. Tato studie je opravdu pěkná, žádný chladný, studený a ošklivý objekt. Následnými rozhodnutími nového vedení města k realizaci této studie nedošlo a naopak městská knihovna a v blízké budoucnosti i městká policie byly a budou přestěhovány jinam. V samotném TKB je dnes hodně volných prostor, na které není využití, a město na tuto neobsazenost doplácí, jak to bude v budoucnu, s tím se musí vyrovnat a rozhodnout zastupitelé. Přesto některé úpravy, které se uvnitř budovy prováděly, byly směřovány k tomu, aby zásadně vypracovanou studii respektovaly.
  V současné době spravuje budovu Městská správa domů, která se snaží v rozumné míře téměř pouze z prostředků vybraného nájmu prostory udržovat a vylepšovat. Jen v loňském roce se realizovala regulace vytápění v hodnotě 150.000,- Kč ( toto samozřejmě není zvenka vidět) a dalších cca 400.000,- Kč bylo použito na nutné opravy a úpravy vyvolané přestěhováním úřadu práce. Na nějaké zásadnější opravy nemá MěSD a ani město finanční prostředky a asi je nebude mít ani v dohledné budoucnosti, viz např. nutnost předfinancování nového vimperského koupaliště. Opravy opadaných zdí budou realizovány přes léto, MěSD s nimi počítá, obnova nátěrů prozatím rozhodně nebude.
  Toto není výmluva vypuštěná do éteru, ale skutečný a reálný stav věcí.

  Zdeněk Ženíšek, tajemník MěÚ Vimperk
  Citovat