Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Gymnastika úspěšně u konce


  Pomalu se přibližuje konec školního roku a s ním i ukončení činnosti nejrůznějších kroužků DDM ve Vimperku. Jedním z jich je také kroužek sportovní gymnastiky. Vedoucí kroužku Marie Kotlíková a Helena Roblová již několik let zakončují svojí celoroční práci s dětmi soutěží nazvanou „Veselý gymnastický víceboj“.

   

  Letošní ročník byl uspořádán 30. května v tělocvičně ZŠ Smetanova celkem pro 56 dětí, včetně dětí ze Zdíkova, které od loňského roku udělaly pod vedením trenérky Veroniky Vašíčkové a Marie Kolafové značný pokrok ve výkonnosti. Děvčata a chlapci měli možnost ukázat rodičům a známým, co se za celý rok naučili. Za svoji snahu a píli dostali všichni pěkné ceny, diplomy a za první místa přebírali z rukou zástupce oddílu SG TJ Šumavan Vimperk Jiřího Kotlíka krásné poháry  a medaile.  Letošní ročník byl doplněn zcela dobrovolným závodem v přeskocích švihadla za 15 sekund. Potěšitelné bylo, že se ho zúčastnily téměř všechny děti a jejich výkony byly úžasné.

   

  V kategorii dětí 8 a méně let zvítězila s přehledem Danielka Vašicová (44 přeskoků), v kategorii 9-11 let  Klára Bartůšková (38) a v kategorii 12 a více let Dominika Němcová (53).

   

  V gymnastickém dvojboji (akrobacie-přeskok, akrobacie-kladina) získaly vimperské děti celkem 9 prvních míst (J. Horejš, M. Černý, E. Wolfová, T.Maníková, P.Vozobulová, M.Rejšková, Jakub Fiala, A.Chodorová, J.Krtoušová) 12 druhých (P.Wolf,T.Vašica, M. Tichotová, V. Vávrová, Jan Fiala, A.Kubišová, T. Wolfová, D. Vašicová, T. Hojdekrová, P. Bláhová, D.Němcová, K.Vrábelová) a 6 třetích míst (D. Hojdekr, M. Šoulová, A. Kašparová, I.Kaiferová, A. Blahoutová, J. Kaňková).

   

  Poděkování patří nejen sponzorům za materiální pomoc, ale i divákům za moc příjemnou atmosféru. Dětem přejeme úspěšné zakončení školního roku, pěkné prázdniny a už se těšíme na shledanou v tělocvičně v říjnu.

   

  Marie Kotlíková, Helena Roblová

  vedoucí kroužku SG při DDM Vimperk

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 SVESA 2013-06-05 08:47
  Naše poděkování.
  Poděkování gymnazistkám , skupiny pod vedením Mgr. Jiřina Eva NEKLOVÁ. Nádherný pobyt, disciplinované gymnastky, radost se podívat. S radostí cvičí a nové se učí.
  Najdete na
  skmgrapid-plzen.webnode.cz
  Mladé gymnastky se bály přibrat a chtěly poloviční porce.
  Rádi jsme vše umožnili.
  Sport v 1000 m nm přinese sílu a výkon.
  Švehlikova chata, komfort. Jaroslav Švehlik
  Jsem hrdý na národ, který takové děti má.
  Tam nás najdete: www.sum.cz
  Citovat