Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Nejsou prázdniny jako prázdniny


  Zaměřeno na jarní prázdniny.

   

   

  Jarní prázdniny jsou úžasná věc. Pouze však do doby, kdy si mohou rodiče vzít dovolenou a postarat se o svoje děti.

  Program jarních prázdnin ve Vimperku nás zarazil.

  Pondělí "Deskové a virtuální hry", úterý "Výlet do Písku", středa "Pečeme štrúdl, čtvrtek "Malování na sklo - vázička". 

  Až do téhle doby ideální program. Po důkladném prostudování nabídky služeb DDM nás však zarazil časový rozvrh, kdy je možno těchto služeb využít.

   

  V pondělí od 8.30 do 11. hodin.

  Úterý 8.45 - neupřesněno

  Středa od 9 do 12 hodin.

  Čtvrtek od 9 do 11 hodin.

  Na pátek se zapomnělo. 

   

  Pro porovnání nabízíme ke shlédnutí program v Prachaticích a Sušici. 

  Nebylo by dobré se příště nad programem ve Vimperku zamyslet???

   

  (pm,dp)

   

   

   

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #7 Lenka 2014-02-04 16:20
  Vede se tu zajímavá debata. Míchají se tu hrušky s jablkama. Šumavous s DDM, přímá činnost a nepřímá. Šumavous je jedinečný projekt pro děti, který nemá v okolí obdoby a my jej rádi využíváme. Tady se píše o DDM. Také já jsem jeden z rodičů, kteří chodí do práce i o prázdninách. Jak píše paní Šartnerová, kdybych měla volno, abych vám mohla dělat doprovod do Písku, tak nemusím nikam jezdit a můžu být doma se svým dítětem. V tomto článku se řeší, co s dětmi, když jsou rodiče v práci.
  Citovat
   
   
  #6 Kateřina Šartnerová 2014-02-04 16:01
  Dobrý den, musím se přidat k paní PhDr. Táskalové. Dneska jsem se zúčastnila akce pořádanou DDM, která trvala od 8.00 - 14.00 výletem do Sladovny v Písku a musím konstatovat, že i na tuto akci byla vyložena velká propagace, ale málo rodičů na toto zareagovalo. Nevím, jestli to veřejnost ví, ale jako zaměstnanci ve školství, je rozdělena činnost na přímou a nepřímou. Což je zhruba cca 4 - 5 hodin denně práce s dětmi a zbytek je práce nepřímá, což je papírování a přípravy na další dny. Kdyby měli zaměstnanci dělat program na celý den, muselo by jim to být nadčasově zaplaceno, což vzhledem k financím ve školství není možné. Dále i tito zaměstanci mají právo na dovolénou, kterou si musejí vybrat a i s tímto je velký problém. Také si uvědomte, že zde pracují pouze dvě zaměstnankyně, což je velmi málo, jak v Sušíci či v Prachaticích je lidí mnohem více. Já jsem dnes jela jako dobrovolník, kdyby se někdo přídal z řad rodičů, určitě by mohla být větší nabídka. A že tu nic jiného není?? S tím tedy také ostře polemizuji, je zde také rodinné centrum Šumavous, který má program pro děti na celý den od 8:00 - 16.00. Jelikož tam také jezdím, musím říct, že je to skvěle připravený program pro děti na celý den a dá se tam krásně i dojet linkovým autobusem. Kdo hledá určitě vyžití pro děti na prázdniny najde. Je velice snadné kritizovat. Pokud ostatním lidem ve Vimperku něco schází, nechť zkusí také sám něco vymyslet. Sama jsem se svými kamárády založila mateřské centrum Bodlina, protože mi přišlo, že tu zařízení pro maminky na rodičovské dovolené chybí a po pulročním provozu, musím konstatovat, že ho navštěvují stejné maminky a nikdo další nepřichází. Tím jsem chtěla říci, že jako všechno je to o lidech. Proto před zaměstnanci DDM smekám, protože vím, že to namají jednoduché.
  Citovat
   
   
  #5 PhDr.J.Tláskalová 2014-02-04 12:47
  Opět opakuji svoji otázku, zda byl někdo z Vás v DDM po zveřejnění nabídky na jarní prázdniny se zeptat, proč je tomu tak? Dříve bývaly i o jarních a podzimních prázdninách v provozu školní družiny. Ptal se někdo i na tuto možnost na školách,popř.na odboru školství?Chápu všechny zaměstnané rodiče,také jsem svým vnoučatům k dispozici, když mají prázdniny a jejich rodiče jsou v zaměstnání. Ale vždycky se všichni včas domluvíme,aby děti nebyly bezprizorné.Ško da,že nikdo z Vás po zveřejnění nabídky DDM na tuto nabídku okamžitě nereagoval.
  Citovat
   
   
  #4 Vladimír Vácha 2014-02-03 22:49
  Já argumenty paní Tláskalové beru,ale ptám se ,jak to dělají v Prachaticích a Sušici?Já jsem také hledal,co mohu své dceři nabídnout ve Vimperku a opravdu ta nabídka ve srovnání není dobrá.
  Citovat
   
   
  #3 jaroslava 2014-02-03 19:13
  Souhlasím s Jitulí. Nikdo nekritizuje ty paní z DDM, že jsou tam pouze dvě hodiny. Asi by se nad tím mělo zamyslet DDM jako subjekt. Program na dvě hodiny je vcelku zbytečný. Ten nemá vcelku ani smysl propagovat. Kdo si může dovolit dovést v době pracovní doby děti na devátou hodinu do DDM a v jedenáct už je jet zase vyzvednout? Opravdu je to na zamyšlení. Proč to jinde jde a ve Vimperku ne? To tím chtěl asi básník říci.
  Citovat
   
   
  #2 jitule 2014-02-03 17:27
  Ano to je sice hezké paní Tláskalová,že se pracovníků DDM zastáváte,ale co máme říkat mi rodiče co pracujeme do 15h to jako máme mít od 12h děti jako samotné doma a určitě jenom na počítači.Taky jsem proto,aby se DDM Vimperk nechal inspirovat.Děku ji a přeji hezký den.
  Citovat
   
   
  #1 PhDr.J.Tláskalová 2014-02-03 16:11
  Musím zareagovat na srovnání činností DDM, jak skrytí autoři (pm,dp) uvádějí:1)Byl někdo z Vás dvou se zeptat v DDM ve Vimperku, proč je takovýto program?,2)Proč neuvedete celé své jméno,aby bylo zřejmé, že jste zaměstnaní rodiče vimperských dětí?3)Víte, kolik pracovníků DDM v jednotlivých Vámi uváděných městech se podílí na prázdninových akcích?Nic ve zlém,ale velmi dobře znám vytíženost pracovníků vimperského DDM,vím,kolik času navíc věnují dětem, proto si myslím,že je opravdu velmi neférové se anonymně do jejich práce strefovat. Kdo totiž nic nedělá,nic nezkazí!Dr.Jana Tláskalová
  Citovat