Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Nezaměstnanost ve Vimperku?


  Nezaměstnanost ve Vimperku?

   

  Podle nejnovějších statistik z 10.2.2014 počet nezaměstnaných stoupl v lednu o 32 441 na číslo 629 274. Míra nezaměstnanosti dosáhla tedy 8,6%.

   

  Zvýšení počtu nezaměstaných hlásí všechny regiony. Nejvíce je to však v okrese Jeseník, České Budějovice, Prachatice, Písek, Znojmo, Jindřichův Hradec a Český Krumlov. Všeobecně je známo, že měsíc leden patří mezi měsíce, kdy je procento míry nezaměstnanosti nejvyšší. Ale bohužel i ostatní měsíce v roce jsou podle zveřejněných čísel alarmující.

   

  Jak je na tom Vimperk s nezaměstnaností? Máte patřičné vzdělání a nemůžete sehnat práci?

  Máte návrhy jak tuto situaci ve Vimperku řešit?

   

  Máte prostor se vyjádřit.

   

  ( ld, zdroj: www.kurzy.cz )

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #3 Milan Straka 2014-02-12 22:11
  Na Vimperk bohužel dopadají důsledky politiky prakticky všech předchozích vedení města, která připustila odprůmyslnění města a soustředila se na turistický ruch, což se projevuje i nižší poptávkou po kvalifikovaných pracovnících technických i ekonomických oborů včetně absolventů Střední odborné ekonomické školy. Nárůst pracovních míst ve státní správě i samosprávě to nemůže nahradit. Turistika, tak jak je doposud praktikována, je citlivá nejen na počasí ale i na výsledky ekonomiky /především ČR ale i evropské/. Důsledkům se pak nelze divit. Je to na několik větších samostatných článků.
  Citovat
   
   
  #2 Radim Marek 2014-02-12 22:07
  Představte si,že já znám i lidi,co jezdí do Vimperka pracovat! :-) Prostě realita je dneska taková,že jsou lidi nuceni za prací dojíždět,když neseženou nic v místě bydliště.Kdo chce,práci si jistě najde,zase tak špatně myslím není.Vzpomínat na to jaké to kdysi bývalo a myslet si že to radnice spasí...V okolních městech není situace jiná.Takže trochu toho optimismu pane Koška.Jistě bude lépe :-)
  Citovat
   
   
  #1 Tomáš Koška 2014-02-11 23:03
  Je to největší nezaměstnanost od revoluce. Vimperk sice má jednu z nižších nezaměstnaností v regionu, ale to díky tomu, že dost velká část Vimperáků dojiždí za prací do SRN. Pak je tu i nemalá skupina těch, co jezdí za prací do Čkyně, Zdíkova, Prachatic ......
  No a to nepočítám ty, kteří se z Vimperka diky špatným pracovním příležitostem odstěhovali.
  Kde jsou ty doby, kdy lidé z okolí dojížděli za prací naopak do Vimperka.
  Já se ptám, co dělá nynější radnice pro to, aby tu bylo víc práce pro lidi?
  Jestli můžete maximálně napsat NIC! tak radeji neodpovídejte.
  Citovat