Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Soud rozhodl - zásah policie na Šumavě byl protiprávní


  Soud rozhodl - zásah policie na Šumavě byl protiprávní

  Vzpomínáte si ještě na občanskou blokádu kácení pralesa u Ptačího potoka na Šumavě? I když se bavíme o létě 2011, asi se shodneme, že na něco takového nelze zapomenout. Právě teď máme navíc dobrý důvod se k této události vrátit. Krajský soud v Plzni totiž vydal rozsudek, který potvrzuje přesně to, co jsme říkali celou dobu: kácení bylo ilegální a protest ochránců přírody tudíž jediným logickým východiskem z této hrůzostrašné situace. Ale co je hlavní, rozsudek také říká, že policie zasahovala proti „blokádníkům“ a „blokádnicím“ protiprávně.
   

  V rozsudku doslova stojí: „Občanská sdružení na ochranu přírod byla...  zcela zbavena možnosti chránit zájmy ochrany a přírody v době před přistoupením k těžbě dřeva. Za této situace se nelze vůbec divit tomu, že jako poslední možnost, jak zabránit zvůli správních orgánů, bylo zvoleno vyhlášení blokády nezákonné těžby.
   

  Pro nás všechny je tento rozsudek velikou satisfakcí.

  A co bude dál? Nyní, kdy je jmenovaná nová vláda, budeme dělat všechno proto, aby byl Národní park Šumava – a divoká příroda v něm – ochráněn na dlouho dopředu dobrým zákonem.

   

  logo hnuti duha

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 Pavel 2014-02-17 17:25
  Po posledních výrocích Nejvyššího soudu týkajících se zejména podivného výkladu imunity poslanců a obhajoby jejich "projevu" v souvislosti s jejich "korýtky" za odstoupení z funkce v kauze Nagyová, nebo vyloučení policistů jako svědků v trestním řízení atp., se nedá těmto podobným rozsudkům přikládat žádný význam a nemá cenu se jim ani divit. Dnes je možné vše i toto.. Policisté tam měli na rozhodování hodiny nebo minuty, soudy si to přehazovaly měsíce.. NECHÁPU S ČÍM SE CHLUBÍTE.. Mám rád přírodu, mám rád zvířata a budu obojí chránit, ale s Vámi v tomto nesouhlasím a nechci mít nic společného! Vaše politika podobné lidi jako já skutečně odrazuje.
  Citovat
   
   
  #5 Zdeněk Ch. 2014-02-17 14:35
  vážená hnutí duha ta polisie tam nedělala blokadu kvůli těm chlapum který dělaly jen to co dělaj svou praci dřevorubců ale zasahovali tam kvůli vašim brigádníkum lidem který tam neopravněně porušovali jistý zákon zákaz vstup do vyhrazeného prostoru těžebního území a dělali to kvuli vam aby se vám ale i těm klukum který tam si vydělavali na živobití dělaly jen to co k šumavě patří po staletí práce s pilou a sekerou v lese to by bylo kecu kdyby v prostoru kam neměli nepovolaný lidé vstup zakázán keců kdyby někomu na palici spadla bit jen šiška ze stromu i o by idělalo pěkný úraz hlavy a pohmoždění krční páteře natož pad celého stromu to by bylo kecu kde byla policie proč tam nebyla ona tam být nemusela oni ti kluci od policie od zasahovky zase díky tomu chyběli jinde někde ve městech kde mohli dělat dozor nad pořadkem ve městech a vesnicích takže on porušování zíkona bylo na obou stranách no a je to jedno jak dopadl soud lesu to stejně nepomuže už je pokacen tak ted to stejně bude trvat 80 až 100 let a jedno jestli to bude les kde došlo k vysemenění nebo který vysazí lidé z předpěstovaný sadby a i na ten přírodní přirozenou cestou budou muset zasahnout lidské ruce budou se muset udělat probírkový práce aby to nebylo hustý jak kožich děda mráze a to žadný soud stejně nezmění a vy se spamatujte tak jak to dělate se ochrana přírody nedělá součastí te přírody je i ten lidský tvor ten homosapiens sapiens je také součastí šumavi a šumavských lesů i ten ma svá prava potřeby nejen ten tetřev ta kukačka ta sova ten jelen ten rys apodobně takže s člověkem zde musíte počítat stejně a nechavat ho žít díchat plnit své potřeby práva na důstojný život jako je mít možnost vídělku a ono po dřevorubci těžko chtít dělat někde ve fabrice s drátama to ani neumí tak neberte těm chlapum praci dale šumava to nejsou přírodní lesy to sou z 98% zanedbaný hospodařský lesy který byly 40 až 50 let v území kam nesměla ani noha takže díky tomu to tak je jediný přírodní les je boubín nic víc a prameny vltavy jináč sou to hospodářský lesy a ono bez dřeva se neda nic nepostavíte nebudete mět naco psát bez dřeva si nezatopíte bude vám zima a to dřevo je obnovitelná surovina narozdíl od plynu uhlí nafty tak se uklidněte lide ze správy chako a np šumava ví co dělají oni sou zato zodpovědný placený z našich daní a oni sou našimi podřízenými spravcoi našeho společnýho majetku tak at dělaj co umí
  Citovat
   
   
  #4 Jan Ziny 2014-02-17 10:13
  Co bude dál?
  Až bude soused zabíjet prase, tak se k té svini přivážeme, protože budeme hájit zájmy a život toho nebohého zvířátka a běda ti sousede, policie od tebe dá ruce pryč, protože by zasahovala protiprávně, my nic špatného přeci neděláme, jen jsme vnikli na tvůj pozemek a do tvého chléva a přivazujeme se ke tvé svini. To přeci není trestné.
  Citovat
   
   
  #3 Petr 2014-02-16 17:50
  To jsem zvědav co za zvěrstva zase vymyslíte.
  Citovat
   
   
  #2 Lukáš Sýs 2014-02-16 17:41
  To, že si organizace jako jste vy platí lidi, kteří se poutají ke stromům a na Šumavě byli v té době možná poprvé v životě, asi nikoho nepřekvapí. Že si tyto lidé berou na takové akce své děti, už asi kdekoho překvapí, ale svědčí to jen o choromyslném jednání lidí, kteří se takových akcí účastní.
  Citovat
   
   
  #1 Ing.Libor Bezděk 2014-02-16 09:25
  :lol: Všichni víme jaké spravedlivé je naše soudnictví.
  Slunce v duši Ing. Libor Bezděk
  Citovat