HC Vimperk – IHC Písek 1:4 (1:1, 0:1. 0:2)

HC Vimperk – Slavoj ČK 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky: Stöhr 2x, Bušek 2x, Košnař 2x, Bělová

HC Vimperk – Motor ČB 6:6 (5:1, 1:1, 0:4)

Branky: Bušek 2x, Paule, Kolafová, Košnař, Stöhr

IHC Písek – Slavoj ČK 11:5

IHC Písek – Motor ČB 5:17

Motor ČB – Slavoj ČK 9:8

Sestava: V.Hořínková – J.Stöhr, A.Bušek, D.Košnař, B.Bělová, K.Kolafová, M.Hořínek, T.Skalický, T.Paule

Cena pro nejlepšího hráče/brankáře turnaje: J.Stöhr(Vimperk) / Š.Hněvkovský (Krumlov)

Hodnocení trenéra Huberta Voldřicha: Sehráli jsme první velký turnaj na domácím ledě a popravdě jsem z toho trochu rozpolcený. První zápas s Pískem byli kluci a holky asi ještě v postelích a nepochopitelně jsme prohráli 1:4. Více nemá cenu k tomuhle “výkonu” říkat….

Druhý zápas na nás soupeř z Českého Krumlova neskutečně vlétl a hned v prvním střídání jsme dostali gól a další dvě velké šance vychytala naše klasická opora v brance Viky Hořínková. V tu chvíli kluci a holky asi pochopili, že by měli začít bruslit a celkově pořádně zabrat. Nakonec z toho byl parádní zápas a výhra 7:1.

Ve třetím a posledním zápase nás čekal velký favorit Motor C.B. Věděli jsme, že když vyhrajeme tak obsadíme krásné druhé místo a děti měly velkou chuť se o něj porvat. Začátek byl úplně z říše snů a během pár minut jsme vedli 3:0. Po druhé třetině jsme vedli dokonce 6:2 a vše vypadalo výborně. Pak ale dětem došly síly a soupeř bohužel postupně náskok umazával až přišel vyrovnávací gól na konečných 6:6 dvě minuty před koncem. Z celkového pohledu pro nás remíza znamenala 3.misto v konečné tabulce, což všechny hodně mrzelo, ale nedá se nic dělat.

Zpětně musím uznat, že kluci a holky odehráli pěkný turnaj a ve dvou zápasech do toho daly všechno. Děti si pěkně zasportovaly, rodiče příkladně zafandili a pak jsme si ještě užili společnou večeři, takže ve výsledku ideální den 🙂

Motor ČB – Slavoj ČK 21:4

Sestava: Š.Remeš (Š.Kačurik) – L.Tesař, J.Kolafa, O.Bačík, J.Žemlička, F.Doule, Š.Kačurik (Š.Remeš), J.Machovec

Cena pro nejlepšího hráče/brankáře turnaje: L.Tesař (Vimperk) / Čeněk Jirgl (Motor)

Hodnocení trenéra Lukáše Tesaře: Náš první celodenní turnaj a naše první velká medaile za třetí místo. Úvodní zápas turnaje s IHC Písek se nám ze začátku nepovedl a v polovině zápasu jsme již prohrávali 2:5. Zvýšení hlasu kluky probralo a dokonce zápasu dokázali skóre otočit a zvítězit 7 : 6. Výsledek byl pro mne velké překvapení a klukům patří mé uznání za týmový výkon.

Druhý zápas s HC Český Krumlov byl po celou dobu herně vyrovnaný, ale nedopadl dle našeho přání. Prohra 8 : 13 je pro nás až příliš krutá, vzhledem k předvedenému výkonu.

Závěrečný zápas turnaje s favorizovaným Motorem České Budějovice nás stál mnoho sil. Soupeř byl herně někde jinde a zaslouženě zvítězil. Skóre z našeho pohledu 6 :32 vypadá děsivě, ale osobně považuji 6 vstřelených branek za úspěch. Dalším kladem zápasu byl přístup J. Žemličky, který bojoval do posledních vteřin a neustálou hrou do těla, dokázal hráčům Motoru zápas hodně znepříjemnit.

Děkujeme pořadatelům za krásným sportovní zážitek, fanouškům za podporu a přejeme štěstí, zdraví a sportovní úspěchy v roce 2017.

{gallery}vimperk/2016/fotky_zdenek_formanek/prosinec/hokej_berta_turnaj/{/gallery}