Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Městské lesy Vimperk, s.r.o.


  První lednové dny definitivně uzavřely rok 2015. Pro mnohé se nový rok začal odehrávat ve znamení začátků, pro další je to "jen" pokračování v tom, co se v roce předchozím podařilo, vybudovalo, rozjelo. To platí o firmách, podnicích, podnikatelích, stejně jako o zájmových organizacích, spolcích i klubech. Ale co se vlastně v loňském roce v našem regionu doopravdy podařilo a co je teprve na začátku? K čemu si připíšeme mínus a co nás obohatilo? Ptáme se těch, jejichž působení nás ovlivňuje především, ať už jde o veřejnou správu, komerční podnikatelskou sféru, nebo kulturně-umělecké a sportovní zázemí.

   

   


  Úspěšné vimperské firmy a společnosti přináší svoji bilanci. 

   

   

  MĚSTSKÉ LESY VIMPERK

   

   
  Co se vám (vaší společnosti/instituci) podařilo v uplynulém roce?

   

  V lese je jeden rok velice krátká doba, na výchově lesa se podílí obvykle více generací lesníků. Přesto je každý rok důležitý. Na jaře loňského roku byla silná námraza, která způsobila poměrně rozsáhlé polomy. Ty se nám podařilo včas zpracovat a tím zabránit rozšíření kůrovce, který měl kvůli suchu ideální podmínky ke své gradaci. Podařilo se nám získat dotaci ve výši 50% na pořízení další techniky do lesa za 3,5 mil. Kč a na opravy cesty na Šumavěnce k vodárně ve výši 6,5 mil. Kč. K opravě cesty dojde v letošním roce. Hlavně se nám podařilo přežít loňský rok ve zdraví, bez nehod a vcelku v pohodě.

   

   

  Čím navážete na předchozí rok - jaká vylepšení, aktivity a projekty plánujete letos?

   

  O vimperské lesy se staráme již 22 let. Snažíme se využívat všech zkušeností generací lesníků, kteří zde byli před námi a čím jsem starší a snad i zkušenější, tak zjišťuji, že na nich není moc co vylepšovat. Ano, technika jde kupředu, takže i my jsme zakoupili harvestor a vyvážecí soupravy na zpracování dřeva. Pokud nenastane nějaká mimořádná situace (např. rozsáhlá kalamita), bude letošní rok stejný jako většina předcházejících. Čeká nás zalesňování holin, oplocování vysázených stromečků, ožinování a ochrana sazenic nátěrem proti škodám zvěří, prořezávání mladých porostů, probírky ve starších porostech, opravy lesních cest a svážnic, ochranná opatření proti škůdcům a samozřejmě také těžba a prodej dřeva. V současné době již větve v lese nepálíme, ale veškeré těžební zbytky (větve, nálety, dřevo z prořezávek…) využíváme jako materiál na štěpkování. Štěpku dodáváme do kotelen ve Vimperku, Zdíkově, Volyni a Českém Krumlově. Příjmy z prodeje štěpky a dřeva dáváme do rozpočtu města (r. 2016 to jsou 2.000.000,-Kč) a ostatní prostředky používáme na zajištění výše uvedených prací.

   

   

  Jak vidíte vaši firmu (společnost, organizaci...) na konci roku 2016? Čeho, jakého cíle, byste rádi dosáhli?

   

  Budu spokojený, pokud na tom bude firma na konci roku 2016 stejně jako na konci roku 2015.

   

  Stanislav Hlava

   

   

   

   

  Děkujeme za odpovědi, přejeme hodně štěstí na cestě za vašimi plány a po celý rok příznivé klima a dobré zprávy.

  (red)  ____________________________________________________________________________________________

   

   

         

   

   

   

  Vaše reakce, připomínky, komentáře, náměty a podněty k daným tématům můžete redakci zasílat na:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

  Sdílet