Aktualizováno – Fotbalová sobota 2.5.2015

I. A třída:

Týn ukončil vimperskou sérii.

Týnu se podařilo zaslouženě vyhrát ve Vimperku a ukončit jarní jízdu Šumavanu.

Prvního jarního přemožitele našel Vimperk. Týnská Olympie potvrdila postupové ambice a na Šumavě vyhrála rozdílem tří gólů. Do vedení šla po rohu, když po závaru dorážel Meidl. Tři minuty po přestávce zvýšil po Šonkově centru Vařil a v poslední minutě pečetil střídající Šálený.

Šumavan Vimperk – FK Olympie Týn n/Vlt. 0:3 (0:1)

Góly: 12. Meidl, 48. Vařil, 90. Šálený.

Sestava Šumavan Vimperk:Formánek J.-Sýs L.,Sedláček M.,Děd J.,Blahout J.- Málek O.,Šíp M.,Šíp M.,Podskalský R.,- Samohejl P.,Svěchota V.

Střídali: Čech – Děd , Blahout – Pankratz , Podskalský – Hrubý

Hodnocení trenéra Michala Uhlíka:Do zápasu jsme vstoupili ospale a dělali jsme chybu za chybou. Snad každou druhou přihrávku jsme kazili a soupeř nás přehrával. Brzy jsme inkasovali a soupeř byl lepší. Škoda, že jsme neproměnili dvě šance Málkem a Samohejlem. Na začátku druhého poločasu jsme hned inkasovali druhý gól a zdálo se, že je po zápase. Ve druhém dějství jsme naši hru trochu zlepšili a vytvořili si několik gólových příležitostí, ale ani jednu jsme bohužel neproměnili a hosty výrazně podržel brankář. Naopak jsme ještě dostali v závěru gól na 0:3 a soupeř z Týna zaslouženě vyhrál. Příští kolo hrajeme na Vacově, tak snad se naše hra zlepší a zvítězíme. Nebude to nic lehkého, bude to derby a Vacov na nás doma umí.

{gallery}vimperk/2015/kveten/fotbal_muzi_vimperk_tyn/{/gallery}

Starší žáci vyhráli ve Strakonicích

Junior Strakonice-Šumavan Vimperk 1-4 (1-1)

góly: Uhlík M., Šimandl V.,Chráštansky J., Frček L.

Sestava: Jaroš M.- Formanek J.,Kadlec D .,Uhlik M., Samec D .- Matousek V., Rod O., Frček L ., Šimandl V.- Klíma M., Kolousek T
    střídali : Koubek J., Chráštansky J., Zahradnik J.

Hodnocení trenéra Jiřího Formánka:
    Dnes za předvedeny výkon , hlavně v druhem poločase zaslouží pochvalu celé mužstvo. Vyzvednu výkon Vojty Šimandla , Samečka a Frčise.

KOSMONOSY u Mladé Boleslavi – pátek 1.5.2015

V pátek 1.5.2015 se mladší přípravka vimperského Šumavanu zúčastnila velice kvalitně obsazeného

turnaje v Kosmonosech u Mladé Boleslavi. Postupně se utkala s týmy FC Nitra, FC Slovan Liberec, SK MotorletPraha, FC Viktoria Plzeň, SK Slavia Praha, FC Hradec Králové, SC Xaverov a FC Žďas Žďár nad Sázavou.

V této velice silné konkurenci se Šumaváci neztratili, kdy skončili na krásném pátém místě.

Třešničkou na dortu bylo vyhlášení nejlepšího hráče turnaje, kterým se stal náš Míra Podroužek.

Za vimperský Šumavan nastoupili hráči

ročník 2006 – Petr Wolf, Radek Juřík, Petr Švarc, Jaroslav Uhlík, Miroslav Podroužek, Adam Kliment,

Matěj Stöhr, Martin Lyer

ročník 2007 – Adam Sedláček, David Markovec

trenéři: Jaroslav Uhlík, Milan Sedláček

hodnocení trenérů

“Tento turnaj jsme přihlásili, abychom zjistili, jak na tom naši kluci v porovnání s republikovou špičkou jsou.A musíme řict, že jsme byli mile překvapeni, jak se s tím kluci porvali. Celý turnaj předváděli pěkný technický fotbal,kdy si slabší chvilky vybrali s Motorletem a Žďárem nad Sázavou. Ovšem skalp Viktorky Plzeň nebo remíza s celkovědruhým Xaverovem byly naše parádní výkony. Xaverov na turnaji prohrál jen s pražskou Slávií a namále měl i s námi,kdy jsme gól na 2:2 inkasovali v posledních sekundách utkání. Na turnaji bylo dost fotbalových celebrit jako Marek Kulič,Luděk Zelenka či Karel Piták, kteří se s námi fotografovali. Na turnaji jsme se představili ve velice pěkném světle,což oceňovali ostatní trenéři a jen žasli nad tím, jak máme šikovné fotbalisty v tak malém městě. Poprvé jsme na turnajioblékli nové dresy, které nám koupil pan Radovan Lyer, majitel pivovaru z Modravy. Tímto mu mockrát děkujeme.

V pátek 8. května se představíme na podobném turnaji tentokrát pro ročníky 2005 a ml. v Hlinsku, kde se opět setkáme se Slávii Praha.

V pátek 22. května odcestují naši dva hráči Miroslav Podroužek a Jaroslav Uhlíkdo něměckého Berlína na mezinárodní turnaj s “repre” výběrem kategorie 2006. Tuto akci organizuje trenér pan Hrabíka ve výběru jsou hráči z pražské Sparty, Sigmy Olomouc, Dynama České Budějovice, FC Hlinska, FC Písku a z dalších českých týmů. Takže nominace našich dvou hráčů na tuto akci je obrovský úspěch pro celý Šumavan Vimperk.”